Öne Çıkanlar akif özkaldı vairo badem çeşidi mustafa kemal atatürk adana tarım fuarı palmiye ağacı

Bu haber kez okundu.

Kayseri, EMITT 2015 Fuarı’nda
Türkiye’nin önde gelen seyahat acenteleri, tur operatörleri, otelleri, 200’ün üzerinde il, ilçe, belde ve 70’den fazla ülkeden 4 binin üzerinde katılımcının yer aldığı 19. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı-EMITT 2015, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını ziyaretçilerine açtı. Turizm sektörünün gelişmesine yönelik son dönemde yapılan çalışmalar doğrultusunda EMITT 2015'e Kayseri'den de yoğun bir katılım oldu.

Kayseri Valisi Orhan Düzgün başkanlığında Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Vali Yardımcısı Yasemin Özata Çetinkaya ve Erciyes AŞ Genel Müdürü Murad Cahid Cıngı, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Genel Sekreteri Vekili Fatih Gavgacı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) Erciyes Yürütme Kurulu Başkanı Fatih Özköse ile Kayseri'den birçok seyahat acentası ve konaklama tesisinin temsilcileri fuarın ilk gününde gelen konukları karşılayarak şehrin turizm potansiyeli hakkında bilgi verdiler.

Fuarın ilk gününde Kayseri standına yurt içi ve yurt dışından pek çok turizmci, seyahat acentası sahibi ve medya mensupları ile birlikte İstanbul Valisi Vasip Şahin başta olmak üzere bazı illerin valileri ile belediye başkanları Kayseri standını ziyaret ederek Erciyes kayak merkezi ve Kayseri'nin sahip olduğu kültür mirası ve doğal güzellikleri hakkında bilgi aldılar. Kayseri'den fuara katılan seyahat acenteleri de Kayseri’ye yönelik tur paketleri ile ilgili olarak yerli ve yabancı seyahat acenteleri ile ilgili görüşmeler yaptılar. Ulusal düzeyde yayın yapan bazı gazete ve televizyonlar da Kayseri'nin tanıtımı amacıyla röportaj gerçekleştirdi.

Vali Düzgün, dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen turizm profesyonellerini buluşturan ve Türkiye’nin turizm potansiyelini açığa çıkaracak işbirliklerinin kurulması için ortam sağlayan EMITT fuarında, aralarında yabancı devlet temsilcileri, il valileri, belediye başkanları, yerli ve yabancı turizm sektör temsilcileri ve medya temsilcilerinin de olduğu çok sayıda konuğun misafir edildiğini belirtti. Kayseri’nin sucuk, pastırma, mantı gibi birçok yöresel lezzetlerinden ikram edildiğini söyleyen Düzgün, Kayseri'nin kayak ve kültür turizm imkânları hakkında bilgilendirmeler yapıldığını ifade etti. Vali Düzgün bugünlerde Erciyes’teki otellerde yüzde yüze yakın doluluk oranına ulaşıldığını, hatta kayak için gelen bazı misafirlerin şehir merkezindeki otellerde konakladığını söyledi. Vali Düzgün ayrıca Erciyes ve Kapadokya iş birliğinin de turizm sektöründe olumlu bir yankı yaptığını, bölgeye olan talebi kısmen artırdığını, gelecekte bu iş birliğinin daha güzel meyveler vermesi adına olumlu beklentilerinin olduğunu anlattı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,