Öne Çıkanlar Bitlis tarım interfresh naturel sızma zeytinyağı fiyatları tohum desteklemesi

Bu haber kez okundu.

Kayseri’de gelecek yıl 5 milyon fidan dikilecek
Kayseri Valisi Orhan Düzgün, ağaçlandırma çalışmaları kapsamında İncesu ilçesinde fidan dikeceklerini söyledi. Vali Düzgün, 2015 yılı hedeflerini 5 milyon fidan olarak açıkladı.

    Orhan Düzgün, başkanlığını yaptığı İncesu Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Teşekkül Heyeti toplantısına katılmak üzere geldiği İncesu ilçesinde fidan dikim çalışmalarını inceleyerek fidan dikti. Vali Yardımcısı Erdoğan Aygenç ve İncesu Kaymakamı Ercan Öter ile diğer kurul üyelerinin katıldığı toplantıda İncesu Organize Sanayi Bölgesi’nde son 3 ayda yapılan faaliyetlere ilişkin Bölge Müdürü Recep Yıldız’dan brifing alan Vali Düzgün, toplantının ardından İncesu OSB alanına fidan dikimi yaptı.

    Kayseri’nin geneli gibi İncesu OSB’nin de daha yeşil bir kimliğe bürünmesinin önemine işaret eden Vali Düzgün, daha önce dikimi yapılan fidanların boy vermesinin kendilerini sevindirdiğini, OSB alanının tamamının ağaçlandırılmasına yönelik çalışmaların sürdürüleceğini kaydetti.

    Fidan dikim alanında Orman Bölge Müdürü Ahmet Kara’dan çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Düzgün, bu sırada Kayseri’nin 2015 yılı hedefini de açıkladı. "2015’te 5 milyon fidan dikilecek" diyen Vali Düzgün, 2013 yılında 3 milyon, 2014 yılında ise 4 milyon fidan hedefi konulduğunu hatırlattı. Düzgün, "2013 yılı hedefini gerçekleştirdik. 2014 yılındaki 4 milyon hedefine ise sonbaharda yapılacak planlı dikimlerle beraber ulaşmış olacağız. 2015 yılı hedefimizi ise daha yüksek tutuyoruz. İnşallah 2015 yılında dikeceğimiz 5 milyon fidanla birlikte ormanlık alan açısından fakir durumundaki ilimizi bu açıdan daha zengin bir konuma taşıyacağız.” diye konuştu.

    Vali Düzgün, İncesu OSB bünyesindeki 90 dönüm alana daha önce 4 bin fidan dikildiğini, yeni dikilen 3 bin 600 fidan ile birlikte toplam dikilen fidan sayısının 7 bin 600’e yükseldiğini belirtti. Orhan Düzgün, fidan dikiminin ardından bahçe sahiplerinden birinin daveti üzerine bölgedeki kavun, karpuz ve üzüm üretilen bahçelerden birini ziyaret ederek çalışanlarla sohbet etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,