Öne Çıkanlar çiftçi vairo badem çeşidi jakaranda ağacı Antep fıstığı 10 kasım

Bu haber kez okundu.

Kayseri’ye 12 bin yeni turizm ve gönül elçisi geliyor
Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce yapılan yüksek öğrenim sınavı ile Erciyes, Abdullah Gül, Melikşah ile Nuh Naci Yazgan üniversitelerinin fakültelerinde okumaya hak kazanan 12 bin yeni öğrencinin bu yıl Kayseri’ye geleceğini söyledi. Başkan Büyükkılıç, 12 bin öğrenciyi şehrin yeni turizm ve gönül elçisi olarak gördüklerini kaydetti.

Kayseri ilinde şu anda 55 bin öğrencinin 4 üniversite de eğitim aldığını yeni gelecek öğrenciler ile bu rakamım 67 bin olacağını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, bu yıl 12 bin öğrencinin ilk kez Kayseri’ye gelerek eğitim alacağını dolayısı ile Kayseri’nin bir ilim ve bilim merkezi haline geleceğini belirtti. Memduh Büyükkılıç, öğrencilerin aynı zamanda tarihi geçmişe ışık tutan, zengin kültür ve folklor değerleri olan, planlı yerleşimi modern şehirciliği ile misafirperver halkı bağrında yaşayan bir ilde yaşamaya hak kazandıklarını ifade etti.

Büyükkılıç, 67 bin üniversite öğrencisi ile bölge şehir Kayseri hakkında şunları söyledi: “Kayseri ili planlı yerleşimi ile şehircilik açısından örnek gösterilen bir Anadolu şehridir. Anadolu’nun orta merkezinde tarihi İpek Yolu güzergâhında olup, hava, kara ve demiryolu ulaşım ağına sahiptir. Sizler bilgi birikimi ve zorlu bir çalışma isteyen bir sınavı kazandığınız için tebrik ederim. Sizler Kayserinin turizm elçileri aynı zamanda bizim gönül dostu arkadaşlarımızsınız. Kayserimiz Erciyes Kış Sporları Merkezi ve Modern stadyumu ile bir spor merkezi, sanayi tesisleri ile üretim ve ekonomi merkezi, kamu ve özel hastaneleri ile bölge sağlık merkezi, doğa yapısı ve tarihi yerleri ile turizm ve tarih merkezidir. Bu kadar geniş bir yelpazede yer alan Kayserimiz sizlerin vasıtası ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turist gelmesi ile adeta turizm şehri olmaktadır.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,