Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı tarım yetiştiricilik kursu hayvancılık ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

Kilogram başı pamuk toplama ücreti 45 kuruş olarak belirlendi
Antalya ve ilçelerinde pamuk, mısır ve soya biçim fiyatları belirlendi.

Antalya Ziraat Odası(AZO) ilçe ziraat odalarıyla birlikte yaptığı toplantıda, pamuk toplama, mısır ve soya biçim fiyatlarını açıkladı. AZO'da yapılan 2014 yılı pamuk toplama ile mısır soya biçer ücretlerini belirlendirme toplantısına AZO Başakanı Nazif Alp, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdrlüğü'nden Hidayet Güç, Mustafa Duran, BATEM Müdürlüğü'nden Mehmet Kocatürk ,Antbirlik'ten İmdat Keskin ve Çalışma ve Türkiye İş Kurumu'ndan Orhan Yüncü katıldı. Manavgat Ziraat Odası(MZO) Başkanı Rasim Metin, yaptığı açıklamada, 2014 yılı bir kilogram pamuk toplama ücretinin birinci, ikinci ve üçüncü el için 45 kuruştan toplatılmasının kararlaştırıldığını söyledi.
Çavuşluk ücretin 25 kişiye kadar 160 kuruş, 25 kişiden 50 kişiye kadar 125 kuruş, 50 kişiden yukarı için, 80 kuruş net ücret verilmesinin kararlaştırıldığını belirten Metin, amele ücret gruplarının geliş ücreti işverene, dönüş ücreti kendilerine ait olarak belirlendiğini kaydetti.
Komisyonun sucu ücreti olarak günlük 38 lira yevmiye verilmesine karar verdiğinin altını çizen Metin, mısır soya biçim ücretlerinin ise dekar başına 13 lira olarak belirlendiğini ifade etti. Metin, şu bilgileri verdi:"Pamukta makineli hasat da yaprak dökücü, koza açtırıcı ilaçlamak şartıyla dekara toplam 80 lira olmasına (KDV hariç) karar verildi. "

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı