Öne Çıkanlar Üretici çiftçi tarım Ergene havzası eğitim

Bu haber kez okundu.

Kırıkkale’de 'Tarla Günü' etkinliği düzenlendi
Kırıkkale Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Karakeçili ilçesinde 'Tarla Günü' etkinliği düzenledi. Etkinlik kapsamında danelik mısır hasadı yapıldı.

    İlçeye bağlı Akkoşan köyünde Erol Çınar isimli bir üreticinin mısır tarlasında organize edilen programda konuşan Karakeçili Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, çiftçilerin mısır, arpa ve buğday gibi ürünlerden en yüksek verimi alması gerektiğini söyledi. Ambarcı, kurumların belirli aralıklarla üreticileri bilgilendirdiğini bildirdi, sulu tarım yapılmasının önemine değindi.

    İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Recep Kırbaş da Kızılırmak Nehri'nin sağında ve solunda verimli tarlalar bulunduğunu ifade etti.

    Karakeçili, Keskin ve Çelebi ilçelerinde mısır üretiminin yoğun olduğuna dikkati çeken Kırbaş, "Kırıkkale'de yaklaşık 10 bin dekar arazide danelik mısır ekimi yapılıyor. Ürün, 130-135 günde yetişiyor. Verimi de dekar başına ortalama bin-bin 100 kilo arasında oluyor. Piyasadaki fiyatı, 65 kuruş ile 70 kuruş civarında. Devlet tarafından kilo başına 4 kuruş destek veriliyor." dedi.

    Etkinliğe İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Gürsel Doğan ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı