Öne Çıkanlar trakya eğitim tarım özel sektör teşvikleri lavanta yetiştiricilliği

Bu haber kez okundu.

KMÜ’de geleneksel Türk sporları sergilendi
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (KMÜ BESYO) tarafından ‘Geleneksel Türk Sporları Günleri’ düzenlendi. Etkinliğe akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Karaman Lisesi’nden yüze yakın öğrencinin de takip ettiği etkinlikte BESYO Spor Yöneticiliği birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinden oluşan 95 kişi görev aldı. Geleneksel Türk Sporları etkinliği açılış töreninin ardından temsili olarak ‘Kırkpınar Güreşleri’ oynandı. Daha sonra ise ‘kuşak güreşi’ ve ‘judo’ gösterileri yapıldı.

Geleneksel Türk Sporları Günlerinde gökbörü, cirit, binicilik, okçuluk, polo, kılıç, dokuz kumalak, avcılık, kuraş, gürz, tepük, yüzme, matrak, kayak, tomak, boks, kız börü, beyge, aba, bilek, kırkpınar, şalvar ve kuşak güreşi konulu poster sunumları yapılarak 22 farklı branş hakkında ziyaretçilere bilgi verildi.

Etkinlikte ayrıca ‘Sporcu Osmanlı Padişahları’, ‘Unutulmaz Türk Güreşçileri’, ‘Ahilik ve Spor’ konulu posterler de sergilendi.

Yrd. Doç. Dr. Murat Tekin etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, ‘Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez’ sloganıyla yola çıktıklarını ifade etti. Yrd. Doç. Dr. Tekin, Türk spor kültürünün engin yapısını ortaya çıkarmak ve dünyanın her yerine yayılmış olan Türk spor kültürünü tanıtmak ve yaşatmak adına böyle bir etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi