Öne Çıkanlar e-fidancim Veysel eroğlu besi sığırı yetiştiriciliği çiftçi kadınlar rusya domates ithalatı

Bu haber kez okundu.

Koreli turistler turlarını Apollon'da gün batım fotoğraflamasıyla sonlandırıyor
Güney Koreli turistler, İstanbul'dan başladıkları 11 günlük Anadolu turunu dünyaca ünlü Antalya Side Antik Kent'te Apollon Tapınağı'nda gün batımı fotoğraflamasıyla sonlandırıyor.

Kan kardeşi ülke gördükleri Türkiye'ye gelen Güney Koreli turistler, 11 gün içinde 7 il gezerek 37 tarihi ören yerini ziyaret ederek ülkelerine dönüyor. Güney Korelilerin en son ziyaret ettiği il ise Antalya. Türkiye'nin kan kardeşi ülkesi Güney Koreli turistler, kültür, tarih ve arkeolojik varlıkları tanıma turları kapsamında Antalya'da Termesos, Tlos, Xanthos, Letoon, Patara Meclisi, Olimpos, Sagalassos, Perge, Selge, Alanya Kalesi, Yivli Minare, Aspendos Antik Tiyatro, Side Antik Kent, Side Antik Tiyatro ve antik kent içinde tapınaklar bölgesinde bulunan 2 bin yıllık Apollon Tapınağı'nda gün batım turlarına katılarak sonlandırıyor.

SSR Turizm Seyahat Acentesi Korece turist rehberi ve uzak doğu kültür uzmanı arkeolog Doç.Dr. Myung Hee, yıllık 38 bin Koreli turisti her yıl Antalya'ya kültür ve arkeolojik varlıkları tanıma turuna çıkardıklarını söyledi. En fazla antik kentin Antalya'da olmasına bağlı 11 günlük Anadolu turunun 5'ni Antalya'da geçirdiklerini belirten Hee, "Antalya'da ören yerleri turumuza Kaş'ta bulunan ve UNESCO kapsamında yer alan Xanthos antik kentten başlıyoruz. Turumuzu Side Antik Kent'te Apollon Tapınağı önünde gün batım fotoğrafı çekimiyle sonlandırıyoruz. Geçen yıl turumuza 38 bin turist katıldı. Bu sene aralık ayı sonuna kadar 50 bine ulaşacağını tahmin ediyoruz. Apollon Tapınağı önünde gün batımı fotoğrafı çekmek çok güzel. Güney Koreli turistler için çok güzel bir anı. " dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,