Öne Çıkanlar çiftlik bank tarım tarım ve orman bakan yardımcısı new york borsası çiftçi

Bu haber kez okundu.

Kozaklı'ya 65 bin ağaç dikildi
Türkiye’nin termal turizm merkezlerinden biri olan Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde, yeşillendirme seferberliği başlatıldı. Kozaklı Belediyesi öncülüğünde yapılan çalışmalara bölgede bulunan oteller, öğrenciler ve sivil toplum kuruluşları destek veriyor.

Belediye Başkanı Celalettin Güven, ilçenin yeşillendirilmesi için başlattıkları çalışmalar kapsamında, yaklaşık 65 bin ağaç diktiklerini söyledi. Kozaklı’da yaşayan, otellere gelerek şifa bulan herkesin bir ağacı olması için kampanya başlattıklarını belirten Başkan Güven, “Önce Kozaklılı hemşehrilerimizle bu işe başladık. Her Kozaklılının, doğduğu topraklarda bir ağacı olmasını mutlaka istiyoruz. Bu kapsamda temin ettiğimiz fidanları, belirlediğimiz alana dikmek için çağrı yaptık. Vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi. İlçemizde bulunan otellerde çalışan personel ve öğrenciler de boş zamanlarında ellerine kürek alarak fidan dikim kampanyamıza destek verdi. Hepsine duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. Çeşitli alanlara toplam 65 bin civarında mavi ladin, topak asya, dut, akasya ve çam başta olmak üzere fidanlar diktiklerini belirten Güven, “Şifa kapısı Kozaklı’yı, kaplıcalarıyla olduğu gibi havasıyla ve yeşil alanlarıyla da örnek bir ilçe haline getirmeyi hedefliyoruz.” dedi. İlçede boş bulunan çok sayıda alanı ıslah ederek park haline dönüştürdüklerini kaydeden Güven, gerek ağaçlandırmayla gerekse çardaklarla güzelleştirdiklerini, ailece oturup piknik yapılabilecek alanlar oluşturduklarını söyledi. Ağaçlandırma faaliyetlerine Buruncuk Mahallesi ve mezarlıktan başlandığını kaydeden Başkan Güven, zamanla ilçe mezarlığı ve kaplıca bölgesini tamamen ağaçlandırmak istediklerini belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı