Öne Çıkanlar tarım çiftçi Üretici mustafa kemal paşa new york borsası

Bu haber kez okundu.

Küçükbaş hayvan yetiştiricilerine teke ve koç desteği
Malatya Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni hayvancılık destekleri tasarısı kapsamında küçükbaş hayvan yetiştiricilerine yüzde 80 oranında teke ve koç hibe desteği sağlanacağını bildirdi.

İhsan Akın, Yeşilyurt ilçesine bağlı Zeydan, Cumhuriyet Örnekköy, Cafana, Seyituşağı, İkizce, Özal ve Fatih köylerinde yetiştiricilerle biraraya geldi. Hayvan üreticilerine bakanlığın hayata geçirmeyi planladığı hayvancılık desteklerine ilişkin bilgiler veren Akın, hayvancılık desteklerine ilişkin hazırlanan yeni kanun taslağı yasalaştığında yetiştiricilere teke ve koç için yüzde 80 oranında hibe katkısı sağlanacağını ifade etti.

Yetiştiricilerin sorunlarına da değinen Akın, yaylalardaki su ve sulak alan sıkıntısı bulunduğunu belirtti. Birlik olarak bu sorunların çözümü için proje hazırladıklarını anlatan Akın, ''Yetiştiricilerin yayla dönemlerinde yol, su, tuvalet ve elektrik ihtiyaçlarının karşılanması içeren projemiz devlet-millet işbirliğiyle sorunların çözümünü öngörüyor. Hep dile getirdiğimiz mera ıslah çalışmalarındaki bazı eksik ve aksaklıkların giderilmesi noktasında çözümler sunuyor. Islahla ilgili kurum ve kuruluşların yetiştiricileri desteklemesi gerektiği ve gerekliliğini dile getiriyor.'' dedi.

Çobanlığın meslek olarak tanınması için uzun bir süredir mücadele verdiklerini anımsatan Akın, bununla birlikte çipli küpe sistemine ilişkin bilgiler verdi:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı