Öne Çıkanlar çiftçi Üretici tarım mustafa kemal paşa new york borsası

Bu haber kez okundu.

Kurutma alanı yapılıp çiftçilerin kullanımına sunuldu
Bursa'nın Yenişehir ilçesi Yolören Köyü’nde ürün kurutma alanı oluşturarak çiftçilerin kullanımına sunuldu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yolören Köyü ürün kurutma alanının resmi açılışını Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ve Büyükşehir bürokratlarıyla birlikte yaptı. Açılışın ardından düzenleme alanını gezen Başkan Altepe, ayçiçeği kurutan köylülerle sohbet etti. Başkan Altepe, daha önce yol kenarlarında yapılan ürün kurutma işlemi sırasında sık sık ölümlü kazaların yaşandığını ve bu nedenle özel bir alan oluşturduklarını söyledi. Köy meydanına 1 kilometre mesafede binlerce metrekarelik alanı hazırlayarak ürün kurutma işlemi için köylünün hizmetine sunduklarını kaydeden Başkan Altepe, "Böylelikle ürün kurutma sırasında yaşanan ölümlü kazaların önüne geçmiş olduk. Köylülerimiz gelip, sırasıyla burayı ücretsiz olarak kullanabiliyor. Ürünlerini hiçbir sıkıntı yaşamadan kurutabiliyor." dedi.

Kırsal alandaki çalışmaları hız kesmeden sürdürdüklerini, tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi konusunda çiftçinin yanında olduklarını belirten Başkan Altepe, sadece köylünün ihtiyaç duyduğu eksikliklerin giderilmesi için değil üretilen ürünlerin ambalajlanması, pazarlanması ve daha çok kazanç için çiftçiye her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi. Yolören’deki ürün kurutma alanının köylünün talebi olduğunu ve bu talebi yerine getirmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Başkan Altepe, şunları kaydetti: "İlçe belediyelerinin, üretici birliklerinin ve mahalle muhtarlarının isteklerini bir bir değerlendiriyoruz. Yeter ki daha kaliteli üretelim ve ürünlerimizi en iyi şekilde değerlendirelim. En güzel şekilde pazarlayalım. Üreticimiz daha fazla kazansın. Büyükşehir sınırlarına girmenin nimetlerinden istifade etsinler."

Yolören Köyü’ne yapılan ürün kurutma alanı nedeniyle görüşlerini açıklayan Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ise "Çiftçimizle ilgili bütün uğraşımız, onların ürünlerinin değerlendirilmesidir. Bu hedefle çıkmış olduğumuz yolda Büyükşehir Belediyemizle beraber yol alıyoruz. İlçe halkımıza hayırlı olsun." şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı