Öne Çıkanlar e-fidancim Veysel eroğlu besi sığırı yetiştiriciliği rusya domates ithalatı ilaçlama uyarısı

Bu haber kez okundu.

Manavgat'ta 860 yetiştirici 218 bin 309 lira süt desteği aldı
Antalya'nın Manavgat ilçesinde 860 süt sığırı yetiştiricisi 218 bin 309 lira 2014 ikinci dönem süt desteklemesinden yararlandığı bildirildi.

Manavgat Süt ve Süt Ürünleri Üretici Birliği(MASÜB) Başkanı Bilal Ay, birlik binasında yaptığı açıklamada, süt desteklemesinden yararlanan 860 üreticinin toplam 218 bin 309 lira süt desteklemesi parasının banka hesaplarına yatırıldığını söyledi. Üyelerin üçüncü dönem süt desteği için dikkat etmesi gereken hususların başında müracaat dilekçesi ve dişi hayvan güncellemesi olduğunun altını çizen Ay, müracaat dilekçesi bulunmayan ve güncelleme yapılmayan üyelerin bu haklarından mahrum kalacağını kaydetti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın ikinci dönem soğutulmuş süt desteği için 5 kuruş, sıcak süt desteği 3 kuruş destekleme ödemesi yapıldığını söyleyen Ay, üçüncü dönem sıcak ve soğuk süt destekleme fiyatlarının ise bakanlık tarafından daha açıklanmadığını ifade etti. Mevsimine göre Manavgat'ta günlük 35-40 ton arasında süt üretimi olduğunu vurgulayan Ay, "Manavgat'ta toplama sütün litresi 98 kuruş. Sağım üniteli sütün litresi ise 1,2 lira. İlçemizde mevsimine göre toplanan sütün 30 tonu Manavgat'ın doğu ve batı bölgelerine kurulan soğutma tanklarında muhafaza ediliyor. Manavgat'ta toplanan sütün yüzde 55'i şehir dışına çıkarılıyor." dedi.

Manavgat İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü verilerine göre kayıtlı 28 bin 500 büyükbaş hayvan bulunduğu belirtildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,