Öne Çıkanlar tarım tarım ve orman bakanlığı yetiştiricilik kursu hayvancılık aa

Bu haber kez okundu.

Manavgat'ta keçi boynuzu yetiştiriciliği yaygınlaştırılacak
Antalya'nın Manavgat ilçesinde Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD), ilçede keçi boynuzu(harnup) yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak için bu senede keçi boynuzu fidanı dağıtacaklarını söyledi.

    MASİAD Başkanı Turgay Akar, geçen yıl Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Aksaz, Belenobası, Tepeköy ve Gebece köylerinde bin 500 adet keçi boynuzu fidesi dağıttıklarını kaydetti. Manavgat'ın toprak, iklim ve coğrafi yapısının keçi boynuzu yetiştiriciliğine elverişli olduğunu belirten Akar, Manavgat'ın değerlerini bir bir gün yüzüne çıkartarak en kısa zamanda dünya markası yapmak için var güçleriyle çalışacaklarını ifade etti.

    Bölgede keçi boynuzu yetiştiriciliğini yaygınlaştırılması gerektiğini belirten Akar, "Tarımsal ekonomi konusunda da gündem oluşturmaya çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz araştırmalar gösterdi ki, bölgenin en iyi keçi boynuzları bizim köylerimizde yetişiyor. Keçi boynuzu yetiştiriciliğinin yaygınlaştırmak istiyoruz. Keçi boynuzu bu sebeplerle ekonomik değeri olan, sağlıklı ve tamamen organik bir meyve. MASİAD olarak hem ağaçlandırma çalışmalarına, hem de köylümüzün ekonomisine katkı sağlaması amacıyla temin etmiş olduğumuz bin 500 adet keçi boynuzunu ilçemize bağlı Aksaz, Belenobası,Tepeköy ve Gebece köylerine dağıttık Bu senede dağıtacağız." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı