Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi besi sığırı yetiştiriciliği bekir pakdemirli lavanta yetiştiricilliği antalya fuar

Bu haber kez okundu.

Manisa'da saatlik internet ücreti 1,5 lira olacak
Manisa’daki internet kafelerde, 2015 yılından itibaren bir saatlik kullanma ücretinin 1,5 lira olacağı bildirildi. Manisa Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Mehmet Üzen, tarifeye uymayan işletmeler hakkında yaptırım uygulanacağını söyledi.

Konu hakkında açıklama yapan Oda Başkanı Üzen, “Manisa’da bulunan internet kafelerin sıkıntısı, kendi aralarında rekabet ve her geçen gün kapanmalarıdır. Bu sıkıntıların önüne geçebilmek için önlem almamız gerekiyor. İnternet kafeler, küçük esnaf statüsünde. Küçük esnafımızı nasıl yaşatabilir ve ayakta tutabiliriz, bunun için çalışmalar yapıyoruz. Odamız ilk olarak yönetim kurulu kararıyla 2015 yılında internet kafelerde uygulanan internet tarifesini değiştirdi. İnternet kullanım saatinin 1,5 TL, en az kullanım bedelininse 1 TL olmasına karar verdik. Şu anda uygulanmakta olan mevcut fiyat listesine uymayan arkadaşlar var. 2015 yılında belirlenen fiyat listesine uymayanlarla ilgili gerekli bütün yaptırımlar uygulanacaktır. Bu yaptırımlar uygulanmadığı takdirde üyelerimizin kendi aralarında haksız rekabete yol açıyor. Bu haksız rekabeti önleyebilmek için belirlemiş olduğumuz tarifeye uyulması için gerekli bütün önlemleri alacağız.” dedi. Oda fiyat listesi dışında işyerlerinin camlarında yazan fiyatların mahkeme kararıyla kaldırılmasının sağlanacağını belirten Mehmet Üzen, “Tarifeye uymayan işletmeler, 5362 Sayılı Meslek Kuruluşları Kanunu'nun 11. maddesi L fıkrasına göre Odalar Birliği Disiplin Kurulu'na sevk edilecek. Bunun yanısıra Valilik Rekabet Kurulu devreye girecek. Alınan karar doğrultusunda, tüm işletmelerin camlarına bu tarifenin yapıştırılması gerekmektedir. Farklı fiyat tarifesinin yazılması durumunda, bu tarifelerin kaldırılmasını sağlayacağız. İnternet kafelerin abonelik sistemleri bulunmakta, bununla ilgili olarak gerekli kurumlarla görüşerek, bu sistemin yok edilmesi için gerekli çalışmaları yapacağız.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi