Öne Çıkanlar Gıda karaman il özel idare makam aracı naturel sızma zeytinyağı fiyatları bekir pakdemirli

Bu haber kez okundu.

Manisa’nın 2012 yılı bitkisel üretim değeri 2,6 milyar lira
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Manisa Bölge Müdürü Mehmet Akyol, ilin 2012 yılı bitkisel üretim değerinin 2,6 milyar TL olduğunu, bir önceki yıla göre yüzde 5 yükseldiğini kaydetti. Bu değerle Türkiye en yüksek bitkisel üretim değerine sahip yedinci il konumuna geldiğini belirten Akyol, Türkiye bitkisel üretim değeri içindeki payının ise yüzde 3 olduğunu ifade etti.

2011 yılında Manisa ilinde bin 864 TL olan kişi başına bitkisel üretim değerinin, 2012 yılında artış göstererek bin 949 TL olduğunu belirten Müdür Akyol, diğer illerle kıyaslandığında kişi başına bitkisel üretim değeri en yüksek olan 21. il konumunda olduğunu bildirdi. 2012 yılında Ege Bölgesi’nde de bitkisel üretim değerinin bir önceki yıla göre yüzde 2,9 oranında artış göstererek 15,4 milyar TL olduğunu aktaran Akyol, şunları söyledi: “Ege Bölgesi’nin bitkisel üretim değerinin Türkiye bitkisel üretim değeri içindeki payı yüzde 17,6’dır. Ege Bölgesi’nde kişi başına bitkisel üretim değeri, bir önceki yıla göre artarak bin 578 TL oldu. 2012 yılında Ege Bölgesi illeri arasında bitkisel üretim değeri en yüksek olan il, 4 miyar TL ile İzmir'ken en düşük olan il ise 637 milyon TL ile Uşak olmuştur. Manisa, Ege Bölgesi illeri arasında İzmir ilinden sonra en yüksek bitkisel üretim değerine sahip ikinci il konumundadır. Manisa ilinin bitkisel üretim değerinin, Ege Bölgesi’nin bitkisel üretim değeri içindeki payı yüzde 17’dir. 2012 yılında Ege Bölgesi illeri arasında en yüksek kişi başına bitkisel üretim değerine sahip olan il, 2 bin 667 TL ile Muğla olurken en düşük değere sahip il ise bin 16 ile İzmir’dir. Manisa, Ege Bölgesi illeri arasında en yüksek kişi başına bitkisel üretim değerine sahip üçüncü il konumundadır. Manisa ilinin bin 949 TL’lik kişi başına bitkisel üretim değeri, Ege Bölgesinin bin 578 TL’lik kişi başına bitkisel üretim değerinden daha yüksektir.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,