Öne Çıkanlar lavanta üretim interfresh interfresh fuar vairo badem çeşidi

Bu haber kez okundu.

Melih Arat: Çılgınca fikirlerin ilgi gördüğü bir çağda yaşıyoruz.
Finike Girişimci İşadamları Derneği (FİGİAD) tarafından "Sıra dışı Yaşam Becerileri ve Girişimcilik" semineri düzenlendi. Kişisel gelişim uzmanı Melih Arat tarafından, Finike’nin saygın işadamları ve dernek üyelerine verilen seminer, Finike Corendon Hotel’in konferans salonunda yapıldı. Seminere Finike Belediyesi Başkan Vekili Recep Özkaya, meclis üyeleri, protokol üyeleri, Finike, Kumluca ve Demre’den gelen girişimci işadamları katıldı.
Finikeli işadamlarının yoğun ilgi gösterdiği seminerin açılış konuşmasını yapan Finike Girişimci İşadamları Derneği (FİGİAD) Başkanı Ahmet Sancar, dernek hakkında kısaca bilgi verdi. Sancar: “Girişimcilik ruhu olan, ilçemize ve ülkemize katkı sağlayabilecek, özellikle iş dünyasında etik değerlerin oluşturulmasına, toplumsal sorumluluk bilincine sahip kişi ve kişileri bir araya getirerek ilçemiz ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyoruz dedi.”
Finike’de ticaret, sanayici ve girişimci iş adamlarını bir çatı altında toplamak, aralarında birlik, beraberlik ve dayanışmayı sağlamak amacıyla her yıl çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirten Sancar, Üyelerimize Yurtiçi ve yurtdışı geziler, toplantılar, seminerler düzenleyerek mesleki ve iktisadi bakımdan, ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeler den haberdar ettiklerini söyledi.
Sıra dışı yaşam beceri programlarını insanlara ilham vermek ve kendi potansiyellerini keşfettirmek için yaptığını belirten Kişisel Gelişim Uzmanı Gazeteci Yazar Melih Arat: "İnsan küçük bir dairenin içerisinde yaşıyor. Ne zaman ki o dairenin dışına çıkıp kendi kabuğunu kırıp, kendi sosyal becerilerini ve kişisel yeteneklerini artırırsa girişimcilik ruhunu yakalamış olur dedi.”
Melih Arat, Sıra Dışı Yaşam Becerileri ve Girişimcilik seminerinin, günlük yaşamdan tüm hayatımıza kendimizi ele almamıza bu yaşamda sıradanların arasından sıyrılıp büyük başarılara, sıcak dostluklara, yaşamın içinde saklı olanı açığa çıkarmamıza yardım eden bir program olduğunu belirtti. Seminerde girişimci işadamlarına çeşitli tavsiyelerde bulundu. Arat, Çılgınca fikirlerin ilgi gördüğü bir çağda yaşıyoruz, her zaman farklı bir çalışma yapmalı, geliştirici ve sıra dışı fikirler üretmeli, hayal dünyanızı geliştirerek girişimci bir ruha sahip olmazsanız baba mesleğini yapmaya devam edeceğinizi unutmayı diyerek katılımcılara bu dünyada iz bırakmayı hedefleyin dedi.
Farklı düşünen insanların sıra dışı şeyler gerçekleştirdiğini ve dünya genelinde sıra dışı şeylere imza atan ünlü kişilerden örnekler veren Arat, insanların düşüncelerini özgür bırakmaları gerektiğini belirtti. Yaklaşık bir buçuk saat süren program izleyiciler tarafından ilgi ile izlenirken, kendine özgü bir konsept ile katılımcılara çok önemli mesajlar veren Arat, programının sonunda katılımcılar arasında Finike’de kuru temizleme işi yapan 43 yaşındaki Nihat Korkmaz’ın, uzun süre ayakta çalışanlar ve özellikle berberler için yaptığı raylı sandalye örneğini verdi.
Seminer, Finike Belediye Başkan Vekili Recep Özkaya’nın Kişisel Gelişim Uzmanı Gazeteci Yazar Melih Arata plaket vermesiyle son buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi