Öne Çıkanlar jakaranda fidanı lavanta bakan yardımcısı akif özkaldı muğlada yağmur fındık fiyatları arttı

Bu haber kez okundu.

Meme kanserinde erken tanı’ konferansı düzenlendi
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından ‘Meme Kanserinde Erken Tanı’ konulu konferans verildi.
Nezehat Çeçen Konferans Salonu'nda düzenlenen ve konferansı dinleyen öğrencilere meme kanserinin simgesi haline gelen pembe kurdele takıldığı etkinlikte öğretim görevlileri Esma Bağcivan ve Nurhan Aydemir meme kanseri ile ilgili bilgilerini öğrencilere aktardı.
Konferansın açılışında konuşan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Aydın Zor, hem bayanları hem de erkekleri ilgilendiren önemli bir konunun öğrenciler arasında bir farkındalık oluşturmak için düzenlendiğini, amaçlarının hayatı doğru okuyan gençler yetiştirmek olduğunu belirtti.
Tedavisi mümkün olan meme kanserinin erken tanı konulduğunda tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu söyleyen Öğretim görevlisi Nurhan Aydemir, hastalığın anlaşılır bir şekilde ifade edilmesi ve daha büyük kitlelere ulaştırılması gerektiğini ifade etti. Kadınların kendilerini nasıl muayene edebileceği hakkında bilgi veren Aydemir, dünyadaki ölümlerin yüzde 12’sinin kanserden olduğunu, her beş kişiden ikisinin kanser riski ile karşı karşıya olduğunu kaydetti.
Muayenenin ne zaman ve ne için olması gerektiği hakkında öğrencilere bilgi veren Esma Bağcivan, hastalığa dair bulguların neler olduğunu anlattı. Maket bir manken üzerinde hastalıkla ilgili olarak nelere dikkat edilmesi gerektiğini gösteren Bağcivan, ailesinde meme kanseri hikayesi olan kadınların, bir meme cerrahına görünerek takibe alınması gerektiğinin altını çizdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi