Öne Çıkanlar trakya e-fidancim eğitim tarım fakıbaba

Bu haber kez okundu.

Memura düşük zam; sucuk, balık ve tavuklu gösteriyle protesto edildi
Zonguldak'ta Türk Sağlık-Sen üyeleri, memur ve emeklilerin 2014 yılında enflasyona yenik düşmelerini ilginç bir şekilde protesto etti. 2014 yılı enflasyonuna ezdirilen memurları temsilen elinde kuru ekmek bulunan 22 yıllık memur Saniye Çevik'e; sucuk, balık ve tavuk hediye edildi.
Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi önünde toplanan Türk Eğitim-Sen'li memurlar; hakim ve savcılara 1155 TL, milletvekillerine 1000 TL, akademisyenlere 800 TL ekstra verildiği ortamda, memurlara 123 TL zam yapılmasına tepki gösterdi.

Türk Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Arzu Kara, "Özellikle belirtmek isterim ki hakim ve savcılara verilen zamda gözümüz yok. Biz de onlar gibi aynı şehirde yaşıyor ve aynı harcamaları yapıyoruz. O zaman bu ayrım niye? Şimdi verilen zamların yansımasına hep beraber bakalım. Birine sucuk, birine balık, diğerine tavuk ve memura kuru ekmek zammı. Ne ala ne hoş. Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa. Memnun-Sen'in ihanetine hükümetin bu tavrı da eklenince tüm kamu çalışanları perişan olmuştur. Hükümetin teklifinden daha az zamma gözü kapalı evet diye imza atan memnun-senin tahribatı bununla da sınırlı kalmamış, ek ödeme ve maaş dışında tüm ödemelere 1,5 sene zam yapılmamıştır" dedi.

Hastane yönetimlerine de tepki gösteren Kara, performansların yok edilmek istenmesine rıza göstermeyeceklerini kaydetti.

ELİNDE KURU EKMEKLE BEKLEYEN MEMURA SUCUK, BALIK VE TAVUK HEDİYE EDİLDİ

Sendika üyesi çalışanlar, "Susma haykır, haksızlığa hayır", "Yandaş sendika istemiyoruz" ve "Ekmek değil tavuk isteriz" sloganları attı.
Basın açıklamasının ardından yüksek zamları temsilen üyelerin ellerindeki sucuk, balık ve tavuk; elinde kuru ekmekle bekleyen 22 yıllık memur Saniye Çevik'e verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi