Öne Çıkanlar trakya e-fidancim eğitim tarım fakıbaba

Bu haber kez okundu.

MHP'li Reşat Doğru: AK Parti iktidarında fakirlik, işsizlik, yolsuzluk arttı
MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, AK Parti'nin 2002 öncesinde 'yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklarla mücadele edeceğim' diyerek iktidara geldiğine dikkati çekerek, "Ancak 13 yıllık iktidarı sonrasında fakirlik, yoksulluk, işsizlik her geçen gün artarken, yolsuzluklar da onlarla beraber arttı." dedi.

Yazılı açıklama yapan milletvekili Reşat Doğru, AK Parti'nin iktidarı devraldığı 2002 senesi sonunda terörün durma noktasına getirildiğini, devlet güçlerinin her yerde hâkimiyeti sağladığını, bölge halkı ile devlet arasında huzurlu bir ortam oluşturulduğuna dikkat çekti. Yine yapılan düzenlemelerle ülke ekonomisinin krizden çıkarıldığını yapısal reformlarla taşların yerine oturtulduğunu vurgulayan Doğru, "Ancak AKP’nin iktidara gelmesiyle beraber kurulan birçok düzenin bir anda bozulduğunu görüyoruz. Önce ABD ile anlaşarak Irak’a müdahalenin yolu açıldı. Sonuçta çok büyük bir huzursuzluk ve 1,5 milyon insanın ölümüne neden olundu. Sonra Başbakan BOB eş başkanı oldu. Mısır, Libya, Tunus, Suriye ve bütün Ortadoğu kan gölü haline geldi. Eski yönetimleri herkes aradı. Ama olan olmuş, düzen bozulmuştur.Sonra da PKK ile mücadele yöntemi, AB istekleri doğrultusunda değişti. Terör azdırıldı. İnsanlar öldü. Asker ve polise saldırılar gerçekleşti. Sonra sözde bunlar durdurulacak, analar artık ağlamayacak denilerek terör örgütü ve katil Abdullah Öcalan’la görüşmeler başladı. Açılımlar adı altında birçok taviz verildi." diye konuştu.

"PKK ÖNCE DAĞLARA SONRA ŞEHİRLERE HAKİM OLDU"

Doğu ve Güneydoğu da PKK'nın güçlendiğini, önce dağlara sonra şehirlere hakim olduğunu ifade eden Doğru, "Kolluk güçleri oluşturarak yol kontrolleri, yol kesmeler, mahkemeler, vergi toplamalar, bölgeye yönetici atamalar, özerk bölge ilan ettim demeler ortaya çıktı. Devletin polisi, askeri resmi üniforma ile bırakın sokakları, neredeyse evlerinde bile oturamaz duruma geldiler. Askerimiz arkalarından vurularak şehit edildi. Askeri garnizondan bayrağımız indirildi. “Ne Mutlu Türküm Diyene” diye yazılan yazılar, şehirlerden, dağlardan kaldırıldı. T.C levhaları söküldü. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türklük aşağılandı. 'Her türlü milliyetçiliği ayaklarımın altında eziyorum' diye konuşmalar yapıldı." şeklinde konuştu.

"YOKSULLUK VE YOLSUZLUK ARTTI"

"Sonrasında fakirlik, yoksulluk, işsizlik her geçen gün artarken, yolsuzluklarında onlarla beraber arttığını görüyoruz." diyen Doğru şunları kaydetti: "Önce belediyelerde yolsuzluk kokuları ortaya çıktı. Sonra 17-25 Aralık 2013 tarihinde dört bakanın ve çocuklarının, Başbakan RTE’nin çocuklarının karıştığı asrın yolsuzluğu ile karşılaşıldı. Ancak TBMM’de kurulan Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu 2014 yılında çalışmalarını iktidarın baskıları sonucu tamamlayamadı. Oylama 5 Ocak 2015 yılına ertelendi. Bakalım bakanlar yüce divana gönderilecekler mi, yolsuzluklar ortaya çıkacak mı? Yoksa araştırma ve hesap sorma MHP’nin iktidarına mı kalacak. Hep beraber göreceğiz."

"YANDAŞLAR ZENGİNLEŞTİ HALK FAKİRLEŞTİ"
AKP iktidarında da memur, emekli, işçi, çiftçi, köylü, esnafın hep kaybettiğine vurgu yapan Doğru şöyle devam etti: "Devlet içte ve dışta büyük borçlara girerken, Türk tarihinin en büyük borçlanması olurken sosyal katmanlar unutuldu. Ancak kendi yandaşları unutulmadı. Onlar zenginleşti. Bütün bu olup bitenler AKP’nin 13 yıllık iktidarında oldu. Yeni gelen 2015’de çok şey değişecektir. Çünkü ülkemizin şu andaki ağır tabloyu daha fazla kaldırması mümkün değildir. O bakımdan 5 ay sonra yapılacak seçimlerde, milletimizi bu yıkımdan kurtaracağız. Millet iradesi, milli irade şeklinde gerçekleşecek ve demokrasi içerisinde iktidara geleceğiz. Milletimize kalkınmacı, gelişmeci, kardeşliği temel düşünce kabul eden politikalar takip ederek önce bölgesinde sonra dünyada itibarı olan lider ülke Türkiye’yi kuracağız."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi