Öne Çıkanlar tarım besi sığırı yetiştiriciliği Adilcevaz chicago borsası fındık fiyatları arttı

Bu haber kez okundu.

Midye avcılarına 90 bin lira ceza kesildi
Sahil Güvenlik Komutanlığı, İzmir Körfezi’nde kanunsuz midye avcılığı yaparken tespit edilen 79 şahsa, toplam 90 bin 146 TL idari para cezası kesti.

Konuyla ilgili açıklamada şunlar kaydedildi: "İzmir Körfezi’nde yasa dışı midye avcılığı söz konusu olup bunun önlenmesi adına Sahil Güvenlik unsurları tarafından halk sağlığı da gözönünde bulundurularak, 7/24 esasına göre kontrol ve denetimler yapılmakta ve yapılmaya devam edilmektedir. Midyeler, planktonları süzerek beslendiklerinden içinde bulundukları sudaki kadmiyum, kurşun, civa gibi ağır metalleri, kimyasal maddeleri, endüstriyel atıkları, zararlı virüs ve bakterileri de vücutlarında biriktirmektedirler. Özellikle avlandıkları bölgede kanalizasyon bağlantısı varsa tüketilmesi durumunda zehirlenme ve hastalıklara neden olma riski bulunmaktadır. Kimyasal maddeler arasında civa, en tehlikesi olup insan vücudundan atılamadığı için zamanla nörolojik bozukluklara neden olmaktadır. Çift kabuklu yumuşakçalarla ilişkili hastalıkların mikrobik sebeplerine bakıldığında başlıca belirtiler ateş, aşırı yorgunluk, baş dönmesi, kusma olabileceği gibi vibrio vulnificus tespit edilmesi durumunda ise ölümcül vakalar da olasıdır. İzmir Körfezi’nde özellikle İnciraltı, Karşıyaka ve Bostanlı bölgelerinde, tüketilmesi durumunda halk sağlığını tehlikeye sokabileceği bilinen çift kabuklu yumuşakçaların yasa dışı yollardan avlanmasının önüne geçilebilmesi maksadıyla ilgili kurum ve kuruluşlar ile koordineli olarak yoğun bir şekilde mücadele edilmektedir."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi