Öne Çıkanlar çiftçi jakaranda ağacı vairo badem çeşidi Antep fıstığı interfresh fuar

Bu haber kez okundu.

Milletvekili Memecan, organik tarım alanını gezdi
Sivas Milletvekili Nursuna Memecan, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Sivas Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü'ne ait bahçe ve serada incelemelerde bulundu.

Milletvekili Memecan, Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Erkul ile birlikte ilk olarak Sivas MYO Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü tarafından üretilen organik ürünlerin satış noktasını ziyaret etti. Daha sonra CÜ Sivas MYO’da oluşturulan bahçe ve serayı gezen Milletvekili Memecan, burada MYO Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Acar, Sivas MYO Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Tolga Karaköy ve Öğretim Görevlisi Volkan Yörük'ten çalışmaları hakkında geniş bilgi aldı.

Sivas'ın tarım ve hayvancılıkta marka konumuna gelmesi gerektiğini dile getiren Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, "Tarımsal üretimde daha verimli ve doğru tarım ürünlerinin üretilmesi için hocalarımız çalışıyor. Bu alanda şehrimizi kalkındıracak çalışmalara her türlü destek ve katkıyı veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Bahçe ve serada staj yapan öğrencilerle sohbet eden Milletvekili Memecan, "Geleneksel yöntemlerin yanı sıra buradan modern yöntemleri de öğrenmeniz kaliteli üretim için son derece önemli." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,