Öne Çıkanlar tarım vairo badem çeşidi oya ağacı fidanı jakaranda fidesi dr ahu pakdemirli

Bu haber kez okundu.

Muğla Valisi Çiçek: Çiftçiyi güçlendirmek gerek
Muğla Valisi Amir Çiçek, vatandaşları tarım yönünden daha da güçlendirmek gerektiğini belirterek, çiftçinin en kaliteli ürünleri elde etmesi için büyük projelerin uygulanmasında fayda olacağını söyledi. Muğla Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baştuğ, göreve yeni başlayan Çiçek'e ilçe oda başkanlarıyla birlikte nezaket ziyaretinde bulundu.

Vali Çiçek, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek, "Muğla turizm ili ama aynı zamanda da tarım şehri. Göreve başladıktan sonra yaptığım ziyaretlerde, bir taraftan denize bakarken diğer yandan toprağa baktım. Toprakta neler olabilir? Altyapısı nedir? Çiftçimiz geçimini nasıl sağlar? Ürünlerini sanayiye ve ihracata yöneltmiş midir? Bunları inceledim. Çiftçimizin bu konularda bilinçli olduğunu gördüm ama bu yeterli midir? Tabiî ki de değil. Elbette ki sorunlarımız da vardır fakat bu sorunların üstesinden birlikte gelmemiz lazım. Muğlamız'ın orman ve sahil dışında kalan arazisinde boş yer kalmayacak şekilde, meyveciliğin yanında sebzeciliğin de en güzel şekilde uygulanması için çalışacağız. Toprak altı tarım ürünlerinin yetiştirilmesi için de arazi uygun." dedi.

Fethiye ve Seydikemer'i birkaç gün önce ziyaret ettiğini anlatan Çiçek; "İlçelerimizin dağlarının eteklerindeki köylerde üzümün, elmanın, susamın, domatesin yetiştirilmesi demek, daha çok şeyin yapılacağının göstergesi. Sadece narenciye bahçeleriyle yetinmeyeceğiz. Tarım güzel yapılıyor ama daha iyi nasıl yapılır, bunun için çalışacağız. Görevimiz, vatandaşımızı tarım yönünden daha da güçlendirmek. Ziraatın yanında hayvancılığı da aynı şekilde geliştireceğiz. Hayvancılık potansiyelimiz var. Devlet, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları biraraya gelirse başarı kaçınılmazdır." ifadelerini kullandı.

Vali Çiçek'e yeni görevinin hayırlı olmasını dileyen oda başkanları ise tarım sektörünün turizm sektörünün gölgesinde kaldığını, turizm şehri olarak görüldüğü için Muğlalı çiftçilerin tarımsal ve kırsal kalkınma desteği alamadığını, diğer yandan yaban domuzuyla mücadelede sıkıntı yaşadıklarını, bu konuda da özüm üretilmesi gerektiğini belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,