Öne Çıkanlar e-fidancim eğitim tarım trakya fakıbaba

Bu haber kez okundu.

Muğla'da mezbahalar elektriği daha ucuz kullanacak
Muğla'nın Menteşe, Milas ve Marmaris ilçelerindeki mezbahalar, sanayi sicil belgesi alarak elektriği yüzde 20 ucuz kullanmaya başladı. Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Mezbaha Hizmetleri Şube Müdürlüğü'ne bağlı mezbahalar, 30 Kasım 2014 tarihinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğü'nden, 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu kapsamında sanayi sicil belgesi aldı. Elektrik dağıtım firmasına kaydı yaptırılan mezbahalar, ticarethane tarifesinden sanayi tarifesine geçirilerek elektriği daha ucuz kullanmaya başladı.

Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hacı Koç, mezbahalarda kullanılan elektriği, gerekli başvurular yapılarak ticarethane tarifesinden sanayi tarifesine geçirdiklerini söyledi. Koç, "İl genelinde Menteşe, Marmaris, Milas ve Fethiye mezbahaları hizmet veriyor. Uluslararası standartlara ve kanunlara uygun olarak modernize edilen, işletmesi bize ait olan bu mezbahalarımızda elektrik tüketimi konusunda farklı çalışmalarımız var. Örneğin Menteşe mezbahamızda Muğla Belediyesi döneminde kurulan güneş enerji santraliyle tükettiği elektrik enerjisinin yüzde 68’ini buradan karşılıyor. 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu kapsamında Marmaris, Milas ve Menteşe mezbahalarımıza sanayi sicil belgesi aldık ve artık bu mezbahalarımız ticarethane tarifesinden değil, sanayi tarifesinden ücretlendirilerek elektriği yüzde 20 daha ucuz kullanacak." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi