Öne Çıkanlar lavanta interfresh üretim vairo badem çeşidi hünnap meyvesi

Bu haber kez okundu.

Muğlalı genç yazar Vali Çiçek'i ziyaret etti
Muğla'da 13 yaşında olmasına rağmen iki kitap yazan, iki defa da "En fazla kitap okuyan öğrenci" seçilen, Türkiye'nin en genç yazarı unvanlı ortaokul öğrencisi Şefika Güney, Vali Amir Çiçek'i makamında ziyaret etti. Türdü 100. Yıl Ortaokulu Müdürü Sunday Özcan'ın da bulunduğu ziyarette Çiçek, kitapları ve yazma süreci hakkında genç yazardan bilgi aldı. Bu yaşta kitap yazmanın büyük bir başarı olduğunu ve diğer öğrencilere de örnek olması gerektiğini söyledi. Güney ise hayatının kitaptan ibaret olmadığını dile getirerek, yaşıtları gibi çocukluğunu da yaşadığını söyledi. Güney, "Ben de oyun oynuyorum. Sadece kitap okumuyorum ama sanırım süresini daha iyi ayarlıyorum. Ailem de süreyi ayarlama konusunda bana yardımcı oluyor. Örneğin altı yedi saat oyun oynamıyorum. Onun iki saatini kitap okumaya, yazmaya ayırıyorum. Kalan saatlerde yine oyun oynuyorum." dedi. Küçük yazar, Vali Çiçek'e kitaplarını da hediye etti.

Türkiye, Şefika Güney'i henüz 10 yaşındayken tanıdı. Bir yılda okuduğu 285 kitapla dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün himayesinde Ordu'da düzenlenen Konuşan Kitap Şenliği'nde, "En fazla kitap okuyan öğrenci" ödülünü aldı. Ertesi yıl 335 kitap okuyarak kendi rekorunu kıran Şefika, Kültür ve Turizm Bakanı eski Ertuğrul Günay tarafından da ödüllendirildi. Dedesinden kalan kütüphanedeki bin kitabın tamamını okuyan Güney, bir kitap fuarında aynı günde 350 kitap imzaladı. Şimdi 13 yaşında olan ve öğrenimine Menteşe Türdü 100. Yıl Ortaokulu'nda devam eden Şefika Güney, 11 yaşındayken yazdığı "Melis" adlı romanıyla Türkiye'nin en genç yazarı unvanını kazandı. Melis'te bir genç kızın hayatını anlatan Güney, ikinci kitabı "Canım Dostumla Birlikte"de, bir çocuğun evcil hayvanıyla kurduğu dostluğa yer verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi