Öne Çıkanlar tarım fakıbaba eğitim kapanış fiyatı jakaranda fidanı

Bu haber kez okundu.

Murzioğlu: Fındık ve çayla ilgili TOBB nezdinde çalışmamız var
Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Karadeniz Bölgesi’ni bir bütün olarak gördüklerini ve amaçlarının şehirlerarasındaki ittifakları daha güçlendirmek istediklerini söyledi. Fındığın hava şartlarından olumsuz etkinlendiğini hatırlatan Murzioğlu, fındık ve çay ile ilgili sorunlarla yakından ilgilendiklerini kaydetti.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Servet Şahin, Başkan Yardımcısı İbrahim Nasuhbeyoğlu ve Oda Genel Sekreteri İ. Hakkı Üçer, Samsun TSO Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu’nu ziyaret etti. Samsun TSO Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Şahin’in de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Ordu TSO Başkanı Servet Şahin, iki il odası arasındaki ilişkilerinin her zaman üst düzeyde olduğunu belirterek, "Samsun’a geldiğimizde kendimizi başka bir yere geldik gibi hissetmiyoruz. İki şehir olarak çok ortak yönümüz, noktamız var. Bunlardan bir tanesi de fındık üretimi. Maalesef bu yıl içinde yaşanan kar yağışı ve akabinde don afeti ve fırtına gibi nedenlerle iki ilimizde de fındık ürünü büyük oranda yandı. Ordu ilimizde sahil bölgesi hariçrekolte iyi durumda değil. Ürünümüzün zarar görmesi, başta üreticilerimiz olmak üzere, tüccar, fabrikacı, sanayici ve ihracatçımızı olumsuz yönde etkilemiştir. İnşallah en kısa sürede gereken adımlar atılır ve insanlarımızın mağduriyeti ortadan kalkar. Tek temennimiz bu yönde." dedi.

"KARADENİZ BÖLGESİ’Nİ BÜTÜN OLARAK GÖRÜYORUZ"

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Murzioğlu ise "Karadeniz Bölgesi’ni bir bütün olarak görüyoruz. Oda olarak bölgemizdeki tüm Oda ve Borsalarla çok güzel bir uyumumuz, dostluğumuz var. Bunun yansımalarını her yerde görmek mümkün. Birbirimizi ziyaret ederek ileriye dönük birlikte neler yapabiliriz anlayışıyla temaslarda bulunuyoruz. Amacımız, şehirlerarasındaki ittifakları daha da güçlendirmek ve fırsatları birbirimize göstererek, değerlendirmek. Gelişen dünyada önce birbirimizle entegre olmalıyız diye düşünüyorum. Dileğim iki şehir arasında ilişkilerin daha da sıklaşması. Bundan sonra sıcak ilişkilerin somut yatırıma, ortak işlere dönmesini umut ediyorum. 2023 yılı hedeflerinde her şehrin kendine göre çizdiği hedefler var. El ele vererek ülkemizi daha iyi noktalara taşıyacağımıza inancım da sonsuz." diye konuştu.

"FINDIK SEKTÖRÜ ÖNEMLİ GİRDİ KAYNAĞI"

Konuşmasında fındık konusuna da değinen Başkan Murzioğlu, "Fındık üretimi iki şehrin önemli girdi kaynağı. Fındık sektörü üreticisiyle, tüccarıyla, fabrikacısıyla, sanayicisiyle ve ihracatçısıyla adeta bir çarkın dişlilerini oluşturuyor. Binlerce kişi fındıktan geçiniyor. Bölgede toplanan ürünün yüzde 75’i ihraç ediliyor ve ülkemize de önemli bir döviz girdisi sağlıyor. Ama maalesef bu sene hava şartlarından kaynaklanan sıkıntılar üreticimizi ve fındıkla ilgili tüm sektörü adeta perişan etti. Gerek fındık da olsun gerekse çay da olsun TOBB nezdinde önemli çalışmalarımız var. İnşallah kısa vadede bir sonuç alırız ve bölgemiz için büyük önem arz eden fındık ve çay konusunda yaşanan sorunlar bir an önce ortadan kalkar." şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı