Öne Çıkanlar lavanta can erik hasadı interfresh fuar hatay tarım fuarı jakaranda fidanı

Bu haber kez okundu.

Öğrenciler depremi uygulamalı yaşadı
Kastamonu Özel Firdevs Saka Koleji öğrencilerine, Kimse Yok mu Derneği tarafından getirilen Deprem Simülatörü TIR’ı ile deprem anında neler yapılması gerektiği uygulamalı olarak yaşatıldı.

TIR’ı inceleyen ve görevlilerden bilgi alan öğrenciler, daha sonra 7.0 şiddetinde meydana gelen deprem anını yaşadı. Kimse Yok mu Derneği Ankara Şubesi Asya Arama Kurtarma Ekibi sorumlusu Kemal Kahtar, tatbikat öncesi verdiği seminerde, Türkiye’nin konumu itibariyle fay hatları üzerinde deprem bölgesinde yer aldığını belirterek, bu tür uygulamalı eğitimler sayesinde öğrencilerin daha da bilinçlendiğini söyledi. Kahtar, “Asya arama kurtarma ekibi Kimse Yok mu Derneği bünyesinde kurulan bir birimdir. Van depreminden sonra resmi olarak çalışmalarına başlamıştır. Şu anda Türkiye genelinde 12 şubemiz var. Tamamen gönüllülerle yapıyoruz bu işi. Deprem TIR’ımızda Ankara’ya bağlı illerde hem seminer veriyoruz temel afet bilinci hem de deprem tırımızda depremi yaşatıyoruz. İnsan hayatı bizim için çok önemlidir, bundan dolayı da bizim Asya olarak bütün arkadaşlar ilk yardım eğitimlerini arazi arama kurtarma eğitimlerini almış durumdalar. Biz şu anda ilk yardım ve arama kurtarma eğitimini, aynı zamanda arazi arama kurtarma eğitimini tamamlamış durumdayız. Bundan sonrada okullarımızda öğrencilerimize yönelik bu tür eğitim tatbikatlarına devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Kolej Müdürü Sezai Eski de toplumu ve insan hayatını yakından ilgilendiren konularda öğrencilere yönelik uygulamalı eğitimler verdiklerini belirterek, küçük yaşta öğrenilen önemli konuların öğrencilerin ileriki yaşlarında daha bilgili ve tecrübeli olmalarına olanak sağlayacağını ifade etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi