Öne Çıkanlar çiftçi manisa un ihracatı mehmet aydın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

Bu haber kez okundu.

Öğrenciler için tarım kampı düzenlendi
Afyonkarahisar Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından ‘Çocuk Tarım Kampı’ uygulaması başlatıldı. Kampanya çerçevesinde Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu öğrencilerine 5 gün süreyle okul tarım, toprak, yenilenebilir enerji, seracılık, arıcılık, sulama ve organik tarım konularında teorik ve uygulamalı olarak seminer verildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Arap, bakanlık tarafından 2010 yılında başlatılan uygulamayı Afyonkarahisar'da ilk defa başlattıklarını söyledi. Sağlıklı ve sürdürülebilir bir tarım faaliyetinin büyük önem taşıdığını ifade eden Arap, bu nedenle şehirde yaşayan çocukların tarımsal faaliyetleri ve gıda üretimleri hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini anlattı. Arap, “Kampımıza toplam 135 öğrenci katılmıştır. Tüm çocukların bu etkinlikten faydalanabilmesi için 5 gün süreyle 27 kişilik gruplar halinde bir planlama yapıldı. Ayrıca öğrencilere ilimizdeki gıda ve tarımsal faaliyetlerde bulunan işletmelere geziler düzenlenerek uygulamalı olarak ta eğitimler veriliyor.” dedi.

Arap, çocukların sağlıklı zeminlerde tarım ve gıda üretimiyle buluşmasının çok önemli olduğunu kaydederek, ayrıca gördükleri eksiklik ve şikâyetleri de 'Alo 174' hattına iletmeleri konusunda bilgilendirdiklerini dile getirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı