Öne Çıkanlar manisa fındık mehmet aydın sel madurları destekleme

Bu haber kez okundu.

Öğrenciler kuraklığa karşı 1000 adet çam fidanı dağıttı
Samsun'un Bafra ilçesinde öğrenciler, düzenledikleri çevre etkinliğinde 2015 yılında yaşanması muhtemel kuraklık ve sel felaketlerine karşı vatandaşları uyaraka, bin adet çam fidan dağıttı.

Altınkaya Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Naim Okay öncülüğünde 11 ve 12 Yabancı Dil sınıfı öğrencileri, Cumhuriyet Meydanı'nda çevre etkinliği düzenledi. Etkinlikte ellerinde Türkçe ve İngilizce pankartlar taşıyan öğrenciler çan çalarak, yaşanması muhtemel kuraklık ve sel felaketlerine dikkat çekti.

Etkinlik Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi müzik öğretmeni Erhan Gül yönetiminde yüzlerine üzüntü duyan dünya maskesi takan öğrencilerin mini bir konseriyle başladı. Betül Hacıhafızoğlu isimli öğrenci mizansel olarak dünyanın 2015 falına baktı. Ayrıca öğrenciler vatandaşlara ve çevredeki esnafa Altınkaya Anadolu Lisesi'nin 'Doğanın Sesi' isimli çevre gazetesini dağıttı. Gazetede 2015 yılında olması öngörülen küresel ısınmanın Türkiye'ye vereceği zararlar anlatılıyor.

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Naim Okay etkinlikte yaptığı konuşmada, "Bizler 2015 yılında dünyanın karşılaşacağı felaketlerin tek sebebinin küresel ısınma olmayacağının farkındayız. İnsanoğlu kendisine emanet edilen tabiatı hoyratça kullandıkça, çevre felaketleri sürecek. 2015'e girmeye saatler kala, halkımızı 2015 yılında olması muhtemel olumsuzluklara karşı uyarmak ve dikkatlerini çekmek amacıyla tehlike çanları çalıyoruz. Ve diyoruz ki, yeni yılda soluduğumuz havayı, toprağımızı ve suyumuzu kirletmeden, tasarruflu kullanalım." dedi.

11. Sınıf Yabancı Dil öğrencisi İsmail Şenel ise "Bilim adamlarına göre 2015 yılı geçtiğimiz yıllara daha zor geçecek. Dünyanın bir tarafında yoğun yağışlar yaşanırken diğer tarafında daha kuraklık yaşanacağı söyleniyor. Biz de halkımızı bu konuda sahip olduğu kaynakları daha verimli sorumlu kullanmaları için tehlike çanlarımızı çalıyoruz. Biz bu tehlikenin farkındayız. Halkımızın da bilinçlenmesini istiyoruz." diye konuştu.

Öğrenciler, etkinliğin sonunda 2015 yılının güzel bir yıl olması dileğiyle Samsun Orman Fidanlık Müdürlüğünden temin edilen yaklaşık 1000 kızılçam fidanını vatandaşlara ücretsiz dağıttı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı