Öne Çıkanlar trakya eğitim özel sektör teşvikleri tarım ayçiçeği

Bu haber kez okundu.

Öğrenciler Sarıkamış şehitleri için yürüdüler!
Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, Sarıkamış’ta şehit olan Mehmetçikler için bir program organize etti. Öğrenci ve öğretmenler, Pınarbaşı Göz mevkiinden başlayarak okula kadar yürüdü ve burada şehitleri Kuran-ı Kerim okuyarak andı.
Sabah saat 10.20’de başlayan yürüyüş okul bahçesinde son buldu. Ellerinde bayraklar ve dövizlerle öğrenciler, okula geldiklerinde diğer arkadaşları da onları bekliyordu. Geniş bir katılımın gerçekleştiği programda önce Kuran-ı Kerim okundu. Daha sonra Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Burada günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okulun edebiyat öğretmeni Hüseyin Akkuş yaptı. Akkuş, “ 22 Aralık 1914 ile 5 Ocak 1915 tarihleri arasında kardelenlerin boy boy açtığı yerdir Sarıkamış. Umutların karda buz kesildiği, cesaretin şahadetle yazıldığı tarihtir Sarıkamış” dedi.
Akkuş şu ifadeleri kullandı: “Üzerinde kışın kendisini soğuktan koruyacak giyeceği, usun süre idare edecek yiyeceği yoktu Mehmet’imin. Amma ve lakin! Kalbindeki iman ve aşk o kadar kuvvetli idi ki; Allah’ın kelamını ve Türk’ün şanını Allahuekber Dağları’nın bembeyaz kalemiyle üşüyerek donarak yazdı. Dönmediler öleceklerini bile bile dönmediler. Çünkü onların imanlarında zerre kadar şüphe yoktu. Tarih hafızamızdır. Tarihimizi unutmadan aklımızla, azmimizle, çalışmamızla bu ülkeye hizmet edeceğiz. Artık savaşlar çağdaş dünyada cephede değil ilimle ve fenle yapılmaktadır. Allah bu millete bir daha Sarıkamışlar yaşatmasın!”
Program sonunda Sarıkamış’ı anlatan ezgiler söylendi ve katılımcılara yemek ikramında bulunuldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi