Öne Çıkanlar tarım Adilcevaz besi sığırı yetiştiriciliği fındık fiyatları arttı chicago borsası

Bu haber kez okundu.

'OKA, bölgenin rekabet koşullarına uyum sağlamasını hedefliyor'
OKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Tokat Valisi Cevdet Can, "OKA, sürekli değişen ulusal ve uluslararası rekabet koşullarına bölgenin uyum sağlamasına yönelik girişimleri desteklemektedir." dedi.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) aralık ayı yönetim kurulu toplantısı Tokat’ta gerçekleştirildi. OKA Tokat Yatırım Destek Ofisi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya OKA Dönem Başkanı Tokat Valisi Sayın Cevdet Can, Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Çorum Valisi Ahmet Kara, Samsun Valisi İbrahim Şahin ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

OKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Tokat Valisi Cevdet Can toplantının açılışında yaptığı konuşmada, "Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden oluşan bölgenin, sosyoekonomik gelişmesine katkıda bulunmak ve sürekli değişen ulusal ve uluslararası rekabet koşullarına bölgenin uyum sağlama imkanlarının geliştirilmesine katkı sağlamak üzere, çeşitli projeler ve mali destek programları Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmektedir. Ajansımız aracılığıyla veya sağlanan mali desteklerle özel sektörün KOBİ projeleri ile desteklenmesi, belediyelerin ve il özel idarelerinin turizm ve çevre altyapısının geliştirilmesi için desteklenmesi, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının da çeşitli altyapı projeleri kümelenme, lojistik, insan kaynaklarının geliştirilmesi ve dezavantajlılara yönelik altyapı geliştirme projeleri gibi çeşitli konulardaki faaliyet ve projelerin desteklenmesi uygulamaları devam ediyor." dedi.

Vali Can, son yıllarda turizm denince ilk akla gelen ve önemli sayılan sakin şehir uygulamaları ile bölgede bu konuda yapılabilecek çalışmaların da ele alınacağını belirtti. Can, sözlerine şöyle devam etti: "Buna ilaveten Ajans Genel Sekreterliği tarafından ilçeler düzeyinde Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Endeksi (SEGE) Analiz Çalışması hakkında yönetim kuruluna bilgi sunulacak ve durum değerlendirmesi yapılacaktır. Bu analiz çalışması ile kamu kaynaklarının tahsisinde analitik bir zemin oluşturulması, ilçelerdeki yatırımların yönlendirilmesi ve mekansal birimlere ilişkin politika ve stratejilerin belirlenmesi hedeflenmektedir.
Ayrıca bugün bu toplantımızda her ay olduğu üzere ajansın, bölgemizin ve yönetim kurulumuzun gündeminde bulunan konulara ilişkin değerlendirmeler yapılacaktır. Bu kapsamda, uygulanmakta olan doğrudan faaliyet desteği, teknik destek programı, güdümlü projelerimiz ile diğer mali destek programlarının uygulama süreçleri gözden geçirilecek ve tabii ki varsa aksaklıklara ilişkin alınması gereken tedbirler görüşülecektir."

Toplantı sonrası Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Meclis ve encümen toplantıları yapıldı. Toplantıda, Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Başkanı Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin tarafından, başta Yeşilırmak Havzası Turizm Destinasyonu çalışmaları olmak üzere birliğin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Tokat Valisi Cevdet Can, OKA ve YHKB toplantılarının bitiminde konuklarına Tokat’ın tarihi mekanlarından Latifoğlu Konağı, Mevlevihane, Tokat Müzesi, Deveciler Hanı ve Ulu Camii’ni gezdirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi