Öne Çıkanlar palmiye ağacı destekleme çiftçi mehmet aydın fındık

Bu haber kez okundu.

Önce belge, sonra tarım suyu
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Torbalı ilçesi Pancar Mahallesi’ni ziyaret ederek vatandaşlarla biraraya geldi. Pancar eski Belediye Başkanı Hayati Saydam’ın da eşlik ettiği ziyarette Pancarlıların problemlerini dinleyen Başkan Kocaoğlu, Torbalı’ya uzanacak İZBAN hattının Büyükşehir Belediyesi olarak bütün yatırımını tamamladıklarını, Devlet Demiryolları’nın sinyalizasyon işinin kaldığını belirtti ve yılbaşına kalmadan hattın açılacağını söyledi. Vatandaşların tarım suyu aboneliğine ilişkin sorularına da cevap veren Kocaoğlu, beldelerde ve köylerde daha önce suyu indirimli verdiklerini ancak yeni yasayla birlikte beldelerin ve köylerin kalktığını vurgulayarak, “Şu anda yasal olarak sizin kağıt üzerinde, Alsancak’ın bir mahallesinden bir farkınız kalmadı. Daha önce bahçe sulamak isteyenleri tarım suyu abonesi yapıyorduk ancak yazlıkçıların yoğun kullanımı nedeniyle su yetiştiremez olduk. Bu yüzden şimdi ziraat odasından belge almak kaydıyla tarım suyu veriyoruz.” diye konuştu.

Başkan Kocaoğlu, daha önce bağlanan 10 ilçede olduğu gibi yeni bağlanan ilçelerde de ova ve arazi yollarını asfaltlayacaklarını belirterek, yatırımlarını yoğun bir şekilde çevre yerleşimlere yaparak bu bölgelerin kalkınmasını sağlayacaklarını söyledi. Bir vatandaşa yarım kalan kanal hattıyla ilgili de bilgi veren Kocaoğlu, zaman zaman çıktıkları ihalelerde müteahhitin işinin bozulması sebebiyle yatırımın geciktiğini ya da yarım kaldığını belirterek, yeniden ihaleye çıkarak bu tür problemleri çözdüklerini belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı