Öne Çıkanlar gmh çiftçi saksıda limon yetiştiriciliği e-fidancim mustafa kemal atatürk

Bu haber kez okundu.

Organik tavuk ve yumurta için start verildi
Doğal ortamlarda beslenen tavuklar ile piyasaya organik yumurta girmesi için Serbest Yumurta Tavukçuluğu’nun teşviki anlatıldı.
Kalkınma İdaresi Başkanlığı Proje Koordinatörü Hasbi Şeker, serbest sistem yumurta tavukçuluğunun teşviki için bilgi verdi.

Ünye Ziraat Odası Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya konuya duyarlı çiftçiler katıldı. Proje Koordinatörü Hasbi Şeker burada yaptığı açıklamada, “Serbest sistem yumurta tavukçuluğu dediğimiz, bu bölgemizde yaygınlaştırılan ve bir nevi pilot olan daha sonrasında DOKAP projesi kapsamında 8 ilimize dağılacak olan bir projedir. Burada çok yüksek rakamlar konuşulmuyor. 300-400 tavukluk kümesler kuruluyor. Kısa zamanda insanların ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan bir projedir bu." dedi.

PİYASAYA ORGANİK ÜRÜN TEMİNİ SAĞLANACAK

Buradaki esas gayenin, hayvanların doğal ortamda organik bir yumurta ve verim elde etmek olduğunu ifade eden Şeker, "Bu projenin DOKAP başta olmak üzere Ordu Üniversitesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve ziraat odaları olmak üzere dört ayağı var. DOKAP, üniversiteyi kendilerine eğitim vermek üzere eğitim satın alarak, orada bu proje yapılmaya başlandı. Bundan sonra ise esas ayaklarımız olan ziraat odaları devreye girdi. Onlar da ürünlerini toplamak, satın almak, yemlerini toplu satın almak, kümeslerinin yapımını takip etmek, kredi temini ile de bu projenin ayakları yere basmış oldu. Üreticiler ise daha sonra hazır hale gelen kümeslerdeki hayvanların yumurtalarını satarak bu işten üreticilerin para kazanmalarını sağlamış olacağız. Tek sıkıntımız, pazar sıkıntısıdır. O da üreticilerimizin birlik ve beraberlik içerisinde olmamalarından kaynaklanmaktadır. İnşaallah onlar da aşıldığı zaman çok büyük bir gelir sağlanacağını umuyoruz.” şeklinde bilgi verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,