Öne Çıkanlar aa tarım ve orman bakanlığı Gıda ceviz bahçesi eğitim

Bu haber kez okundu.

Osmaniye'de muz üretimi için ilk adım atıldı
Osmaniye Tarım Stratejisi ve Eylem Planı’nda (OSTEP) yer alan 50 Dekarlık Alanda Örtü altı Muz Yetiştiriciliği Yapma Planı'nın il adımı olarak Ceyhan'a inceleme gezisi düzenlendi.

Adana Ceyhan'daki deneme sırası 2 yıl önce faaliyete geçirildi. 18 dekarlık muz serasında deneme yapan Ceyhan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü serasında Osmaniye Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü teknik ekipleri incelemelerde bulundu. Yetkililer, iklim ve coğrafi yapısının benzerlik göstermesi ve seranın yakın bir geçmişte kurulmuş olmasının Osmaniye'de atılacak adımlar açısından isabetli örnekler oluşturacağını belirtti.

Osmaniye heyeti, Ceyhan İlçe Müdürlüğü personelinden muz serası kurulum aşamasında karşılaşılan sorunlar ve izlenecek aşamalar, maliyet, üretim ve pazarlama, yetiştiricilik gibi konularda bilgi aldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı