Öne Çıkanlar çiftçi sel madurları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu un ihracatı tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Pamuk toplama fiyatları açıklandı
Söke Ziraat Odası Meclisi, yaklaşan pamuk hasat mevsimini dikkate alarak pamuk toplama ücretlerini belirledi. Geçen yıl elle toplama kilo başı 42 Krş iken bu yıl 50 Krş olarak belirlendi. Makina ile hasatta ise dekar başına geçen yıl 85 TL olan pamuk toplama fiyatı bu yıl 90 TL oldu.


Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kemal Kocabaş, pamuk toplama fiyatlarıyla ilgili yaptığı açıklamada “ Makine toplama ücreti 2014 yılı için makine ile pamuk toplama ücreti dekar bazında 90 TL KDV dahil olarak belirlenmiştir. Nakliye hariçtir. 2014 yılına ait 1 kg pamuğun elle toplama ücreti sosyal ve ekonomik koşullar göz önüne alınarak dayı başı ücreti dahil 50 Krş olarak tespit edilmiştir. Çiftçilerimizi de pamuk toplama makinesi sahiplerini de dikkate alarak saptadığımız bu toplama ücretleri hayırlı olsun.” dedi.

Söke Ovası'nda yılda ortalama 180 bin ton pamuk rekoltesi gerçekleştiğini ve bunun yüzde 99'unun makine ile toplandığını ifade eden Kemal Kocabaş, geri kalan yüzde birlik kısmının, değişik sebep ve etkenlerden dolayı makine giremeyen yerlerden elle hasat edildiğini ifade etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı