Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi eğitim tarım mikado kayısı ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

Erzurum Satıcılar Derneği (SATDER) Başkanı Murat Başar, pazarlamacılığın meslek olarak görülmediğini bunun da sektörde olumsuzluklara neden olduğunu söyledi.

Özel sektörde çalışan pazarlamacılar SATDER çatısı altında buluştu. SATDER Başkanı Başar, pazarlamacıların özlük ve ekonomik haklarını korumak ve sektörde ara eleman açığını kapatmak için dernek kurduklarını söyledi. Pazarlamacılığın meslek olarak görülmemesinin sosyo- ekonomik hayatta sıkıntılara neden olduğunu belirten Başar,"Özel sektörde çalışan pazarlamacıların tamamına yakını bu işi meslek olarak görmüyor. Bu meslekten emekli olan sayısı yok denecek kadar az. Ülkemizde, bölgemizde ve şehrimizde özel sektör pazarlama elemanı bulmakta sıkıntı yaşıyor. Nedeni ise gençlerin pazarlamacılığı meslek olarak görmemesi. Bu nedenle gençler arasında işsizlik yaşanıyor. Gençler daha çok devlet işi istiyor." dedi.

Üniversitelerin pazarlama bölümlerinin açılmasının sektöre canlılık kazandıracağının da altını çizen Murat Başar,"Üniversitelerin pazarlama bölümleri yok. Böyle olunca da sektörde uzun vadeli çalışacak eleman bulunamıyor. Pazarlamacıların çoğu lise, üniversite mezunu. Alayda yetişen bu insanlar da bu işi kısa bir süre yaptıktan sonra sosyo- ekonomik nedenlerden dolayı bırakmakta, ya da farklı sektöre geçmekte." diye konuştu.

SATDER olarak sektöre eğitimli pazarlama elemanları kazandırmak için çalışma başlattıklarının da sözlerine ekleyen Başar,"İşissizliğin yoğun olarak yaşandığı bir şehirdeyiz. Dernek olarak üyelerimize pazarlama üzerine meslekiçi eğitimler vereceğiz. Sektöre yeni elemanlar kazandırmak için kurslar düzenleyeceğiz. Dernek olarak, çevre illerde de şubeler açarak sektöre canlılık kazandıracağız." diye konuştu.


Pazarlamacılar bir çatı altında buluştu... Erzurum'da çeşitli sektörlerde görev yapan pazarlamacılar dernek kurdu. Dernek Başkanı Murat Başar, amaçlarının pazarlamacıların ekonomik ve özlük haklarını korumak, sektörde kalifiye eleman yetiştirmek olduğunu söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi