Öne Çıkanlar çiftçi Üretici tarım mustafa kemal paşa new york borsası

Bu haber kez okundu.

Rektör Elmas, akademisyenlerden proje istedi, destek sözü verdi
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, akademisyenlerden proje istedi, destek sözü verdi.

Elmas, yaptığı açıklamada, üniversitenin proje sayısını artırmak istediklerini belirterek, projelere destek verdiklerini söyledi. Dış fon kaynaklı proje sayısını artırmanın öncelikli hedefler arasında olduğunu belirten Elmas, "Bu amaçla proje sahiplerini destekliyoruz ve bu desteğimiz artarak devam edecek." dedi.

SAÜ'nün Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü (BAPK) öncülüğünde bilimsel araştırma projelerinin sayısının artması amacıyla proje yazım ve kontrol aşamasından uygulama aşamasına kadar teknik destek sağladığını vurgulayan Elmas, ayrıca projelerin sunum ve uygulama aşamasında da her türlü kolaylığı sağlayacaklarını kaydetti. Elmas, "Projelerin artması, SAÜ’nün dünya üniversitesi olabilmesinin ve daha üst sıralarda yer alabilmesinin ön şartlarından biridir." dedi.

‘Proje Teşvik Sistemi’ çerçevesinde üç aşamalı destek sürecinin bulunduğunu söyleyen Elmas, TÜBİTAK’a veya Sanayi Tezleri Projesi (SANTEZ), Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN), Marka, Kamu Kurumları Araştırma Geliştirme Projeleri (KAMAG) gibi herhangi bir türden proje önerisinde bulunacak akademisyenlere üniversite tarafından dış fon kaynaklı projeleri destekleme programı doğrultusunda oluşturulan Proje Teşvik Sistemi’nden faydalandırılacağını dile getirdi. Elmas, "Yine proje sahipleri, ön başvuru desteği olarak sunulan bu finansmanı seyahat, demirbaş ve sarf alımlarında kullanabileceklerdir." şeklinde konuştu.

Projenin kabul edilmesi durumunda toplam bütçenin yüzde 25’i kadar ilave maddi desteğin SAÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü tarafından sağlanacağını vurgulayan Elmas, "Yine projesi kabul edilen ve proje kapmasında bir laboratuvar kurmak isteyen akademisyenler için Üniversite Merkezi Laboratuvar bünyesinde imkanlar dahilinde yer tahsisi yapılabilecek." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı