Öne Çıkanlar lavanta can erik hasadı interfresh fuar hatay tarım fuarı jakaranda fidanı

Bu haber kez okundu.

Sahabe Camii ve Külliyesi projesi adım adım yükseliyor
Sahabelerden Safvan Bin Muattal'ın Adıyaman’ın Samsat ilçesinde bulunan alanda inşa edilen dev proje adım adım yükseliyor. Bütün sosyal donatı alanlarına sahip olarak inşa edilen Sahabe Camii ve Külliyesi ile Adıyaman’ın inanç merkezi olması hedefleniyor.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman’ı inanç merkezine dönüştürerek, Osmanlı mimarisinin bütün özelliklerini yansıtacak baraj manzaralı inşa edilen Sahabe Camideki çalışmaları yerinde inceledi. Cami şerifin son durumu ve yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Sahabe Camii inşaatına yaklaşık 8 ay önce başladıklarını dile getiren Vali Mahmut Demirtaş, "Bu büyük projenin kaba inşaatını 2015 yılının Mart veya Nisan ayı gibi bitirmeyi hedefliyoruz. Kaba inşaatını bitirdikten sonra inşallah seri bir şekilde ince inşaatına başlayacağız. Ardından çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarını başlatacağız. Şu anda caminin kaba inşaatı için herhangi bir ödenek sıkıntımız bulunmamaktadır. Ancak, bu dev eseri bir an önce vatandaşlarımızın hizmetine sunabilmek için ileriki dönemlerde caminin ince inşaatı için de kaynak arayışına gireceğiz. Yaklaşık 10 bin kişi baraj manzaralı bir mekânda ibadetlerini yapmış olacaktır." açıklamasını yaptı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi