Öne Çıkanlar karaman il özel idare Gıda makam aracı naturel sızma zeytinyağı fiyatları meyve ağacı budama

Bu haber kez okundu.

Salı pazarında köy ürünleri yoğun ilgi görüyor
Sivas’ın Gemerek ilçesine bağlı Yeniçubuk beldesinde, her salı günü kurulan halk pazarında Ramazan ayının bereketi yaşanıyor. Pazarda en çok ilgiyi; bahçelerinde yetişdirdikleri sebze ve meyveler ile süt, tereyağı, peynir gibi süt ürünlerini satışa sunan ev hanımları görüyor.

Pazardaki satışlar ile evlerinin bütçesine katkıda bulunduklarını belirten Zeliha Çilkaya (40),” Kendi bahçemde yetiştirdiğimiz sebze ve meyveleri her salı kurulan bu pazarda satıp, en azından pazar ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. Vatandaşlarımız doğal olan bu ürünler ile köy tereyağı, süt ve peynire yoğun ilgi gösteriyor. Bizler de bu satışlardan elde ettiğimiz gelir ile aile bütçemize küçük de olsa bir katkı sağlıyoruz.” dedi. Pazarda erik, salatalık, süt ve peynir satan Fatma Akkoç (60) ise ”Bahçemiz ve hayvanlarımız var. İhtiyacımızdan fazla olan ürünlerimizi kurulan bu pazarda satıp ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz.” diye konuştu. Vatandaşlar da özellikle taze meyvelere ve köy tereyağı, peynire yoğun ilgi gösteriyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,