Öne Çıkanlar tarım tarım ve orman bakanlığı yetiştiricilik kursu hayvancılık aa

Bu haber kez okundu.

'Şap hastalığına karşı aşılamada yüzde 90 başarı elde edildi'
Kayseri İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 6 aylık faaliyet değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya katılan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Erkan Alkan, şap hastalığına karşı yapılan aşılama çalışmasında yüzde 90 başarı elde edildiğini açıkladı.

Kayseri İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü ile Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü’nün ilk 6 aylık dönemdeki faaliyetlerini değerlendirmek amacıyla ‘İstişare Toplantısı’ düzenlendi. Toplantıya İl Müdür Yardımcımız Erkan Alkan, şube müdürleri Cevdet Akyüz ve Ergün Tuğluk, ilçe müdürleri ile ilçe personeli katıldı. Toplantıda konuşma yapan Erkan Alkan, "Bu sene hayvan sağlığının yılı olacak demiştik. Bu doğrultuda hayvan sağlığı ile ilgili elimizde çok önemli veriler bulunmaktadır. Şap aşılamaları şubat ayında yüzde 60 -65 civarında iken bugün bu rakam yüzde 90’lara yükselerek çevre illerde ve Türkiye’de önemli bir noktaya ulaşmıştır. Bu konuda sizlere başarılarınızdan dolayı şahsım ve kurumum adına teşekkür ederim." dedi.

Alkan, gıda ile ilgili denetimlere ağırlık verilmesi ve yıl sonuna kadar hedeflenen denetim sayılarına ulaşılması gerektiğini belirtti. Toplantı, şube müdürlerinin faaliyetlerini içeren sunumları ile sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı