Öne Çıkanlar Gıda makam aracı kapanış fiyatı hayvancılık ayçiçeği yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Sıcaklık ve kuraklık ay çekirdeğini vurdu
Yahyalı'nın ova köylerinde yaklaşık 26 bin dönümlük arazide ekili ay çekirdeği, kuraklık sebebiyle üreticisini üzdü.

Ay çekirdeğinin sıcaklardan bunalım geçirdiğini ifade eden Ziraat Mühendisi İlker Sakallı, sulamanın da fayda etmediğini söyledi. Sıcaklardan bunalıma giren ürünlerin erken baş tuttuğuna işaret eden Sakallı, normalde tam dolu olması gereken ay çekirdeği başlarının bu bunalımdan dolayı yarı yarıya fos gerçekleştiğini belirtti. Sakallı, çekirdek üreticisinin ilaçlamayı da zamanında yapmadığından dolayı çekirdek başlarında yeşil kurtların türediğini ve ilaçlamanın bir etkisi olmadığını ifade etti.

Ayçekirdeği üreticilerine düzenli olarak SMS yoluyla mesajlar gönderildiğini belirten bir yetkili ise yağışların yeterli olmadığından ürünün unalım geçirdiğini ifade etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı