Öne Çıkanlar makam aracı Gıda eğitim trakya kapanış fiyatı

Bu haber kez okundu.

Siirt tarımda sınıfta kaldı
Siirt Tarım İl Müdürlüğünde ikinci şoku yaşandı. Müdürlük, 7,4 milyon ödenek bekler iken, 2.598 milyon ödeneğin ayrıldığı öğrenildi.

Siirt Tarım Müdürlüğünün verdiği veriler ile şok olduk. İl ve ilçelerde bulunan çiftçilere HİBE desteği verilmesi konusunda yaşanan şikâyetleri ve sorunlarını basın mensupları ile paylaşan İl Tarım Müdürü İzzet Murat, “7,4 milyon ödenek ihtiyacımız var ancak 2.598 milyon ödenek geldi” dedi.

Çiftçiler, Bakanlığın Siirt tarımını teşvik açısında az bir ödenek ayrıldığını ve bununda Siirt tarımına büyük sorun yaşatacağını açıkladı. Siirt’in kaderinin bu şekilde devam edeceğini düşünen Siirtliler ise, “Eğer bu rakamlar doğru ise Siirt’te ödeneksiz şehir diye biliriz. Ancak bunun benzerleri komşu illerde bulunuyor. Komşu illerde bulunan siyasiler ve iş adamları bu konuda ortak fikir üreterek birlikte çalışıyorlar ve şehirlerine daha iyi hizmet getirmeyi sağlıyorlar. Ancak biz de bu durum çok farklı. Karayolları Şube Müdürü, ödenek gelir ise çalışır gelmez ise çalışamayız diyor. Haklı aslında belki bu şekilde Siyasileri uyarıyor ve göreve çağırıyor” dediler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı