Öne Çıkanlar tarım vairo badem çeşidi eğitim mehmet aydın dr ahu pakdemirli

Bu haber kez okundu.

Siirt'te tarım ve hayvancılık masaya yatırıldı
Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, "Siirt'te sanayinin gelişmesi, tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi ve desteklenmesi ile olur." dedi.

Siirt'te tarım ve hayvancılık masaya yatırıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından organize edilen toplantıda, il genelinde tarım ve hayvancılık alanında yapılan çalışmalar, geliştirilen projeler, sorunlar ve çözüm yolları tartışıldı.
Kültür Merkezi'nde, Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Bahadır Yörük, ilçe kaymakamları, İlçe Ziraat Odası başkanları, birlik başkanları, köy muhtarları, ilgili sektör temsilcileri ve çiftçiler katıldı.
Toplantını açılış konuşmasını yapan Vali Tutulmaz, "Tarım ve hayvancılık, ilimizin kalkınması için lokomotif bir sektördür. Siirt’in sahip olduğu kaynakların tarım sektöründe kullanılması için büyük bir çapa sarf ediyoruz. Siirt’te tarımsal alanda son yıllarda yapılan yatırımlar, desteklemeler ve gözlenen gelişmeler umut vericidir. İlimizde tarıma dayalı sanayinin gelişmesi hepimizin arzusudur. Siirt'te Sanayinin gelişmesi, tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi ve desteklenmesi ile mümkündür. Bu konuda yatırım yapmak isteyen müteşebbislerimize her türlü desteği veriyoruz. Çiftçimizin; üreticimizin gelirini daha fazla arttırmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Özel İdare bütçemizden de çok önemli kaynakları tarıma ayırıyoruz.” dedi.
Vali Tutulmaz,”Bölgesel kaynakların çok iyi tespit edilerek, azami düzeyde değerlendirilmesi gerekir. Bu doğrultuda, Tarım Bakanlığınca yürütülen destek programları büyük bir fırsattır. Siirt’in sahip olduğu tarımsal marka ürünlerimiz olan Siirt Fıstığı, Pervari Karakovan Balı, Zivzik Narı gibi ulusal marka ürünlerimize yoğunlaşmalı, bu ürünlerin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve üreticilerimizin desteklenmeleri yönünde projeler geliştirmeliyiz.” diye konuştu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürü İzzet Murat ise Siirt'in tarım ve hayvancılık alanındaki projelerini ve desteklemelerini anlatan geniş bir sunum yaptı.
Konuşmaların ardından, soru ve cevap bölümüne geçilerek, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,