Öne Çıkanlar meyve ağacı budama teknoloji jakaranda fidanı çit mazı fidanı dikimi kapanış fiyatı

Bu haber kez okundu.

Silifke çiçek bahçesi gibi olacak
Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, birçok şehirden daha yeşil bir dokuya sahip olduklarını, bu yıl yaz sezonunda kentte 50 bin fidan ve 100 bin çiçek dikeceklerini söyledi. Şehir içerisinde her yeşil alanın korunması ve yeşil alanların çoğaltılması için Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalar yürüttüğünü belirten Başkan Turgut, belediyeye ait çiçek ve ağaç yetiştirme serasında incelemelerde bulundu.

Belediye Fen İşleri Müdürü Murat Ayaş’la birlikte park ve bahçeler birimine bağlı çiçek ve ağaç dikim ve yetiştirme serasını gezen Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut yaptığı açıklamada, “Bahar, yaz ve güz mevsimlerinde mevsim şartlarına uygun çiçeklendirme çalışmalarını yürüteceğiz. Yaz mevsimini yaşadığımız şu günlerde mevsime göre çeşitli cinslerde çiçeklendirmeler yapılmaktadır. Ayrıca bugünlerde şehir merkezindeki yeşil alanlarda ara ekimlere başlayacağız. Belediyemize ait seramızda yetiştirdiğimiz bu mevsimlik çiçek ve ağaçları hem kent merkezimizde hem de turistik yerleşim alanlarımız olan mahallelerimizde park ve bahçelere dikeceğiz. Hedefimiz betonlaşmanın büyük hızla devam ettiği büyük şehirlere inat yeşil alanların çoğaldığı ve kentin akciğerleri dediğimiz yeşil alanların yapımlarına ve idamelerine Silifke Belediyesi olarak devam edeceğiz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı