Öne Çıkanlar eğitim jakaranda ağacı yetiştiricilik kursu su taşkını şap aşısı

Bu haber kez okundu.

Silifke'nin su kabakları Antalya'da turistlere satılıyor
Mersin Silifke'de yetiştirilen su kabakları turistik yörelerde turistlere satılıyor. Silifke'de evlerin bahçesi ve tarlada açık alanda yetiştirilen su kabakları tanesi 3 liradan alındıktan sonra kurutulduktan sonra Antalya, Alanya, Manavgat, Kemer ve Kaş ilçelerinde turistik eşya satıcılarına veriliyor. Turistik eşya satıcıları su kabaklarını süsledikten sonra yapısına göre tanesi 10 ve 20 lira arasında turistlere satıyor.

Su kabağı yetiştiricisi Yusuf Baştuğ, yetiştirdikleri su kabaklarını genelde Antalya ve Hatay'da otantik ve turistik eşya satıcılarına sattıklarını söyledi. Otantik eşya satıcıları yanı sıra tarihi konaklar ve lüks otellerin hamamlarınında nostalji amaçlı aldığını belirten Baştuğ, "15 yıldır su kabağı üreticiliği yapıyoruz. Su kabağı fiyatları üç yıldır yerinde sayıyor. Üreticiden ziyade aracılar ve üzerinde işlendikten sonra satıcılar kazanıyor. Su kabağı 3 yıldır 3 lira." dedi.

    Su kabağı yetiştiricisi Salih Yıldız, nostalji amaçlı taleplere yönelik su kabağı yetiştirdiğini, bu sene rekoltenin düşük olduğunu söyledi. Yıldız, su kabağını dededen babaya geçen tohumlarla yetiştirdiklerini kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,