Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı tarım yetiştiricilik kursu hayvancılık aa

Bu haber kez okundu.

Soma Tarla Okulu’nda eğitimler başladı
Manisa'nın Soma ilçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanmaya başlanan 2014 yılı Çiftçi Tarla Okulu'nun eğitimleri, ilk olarak Cenkyeri Mahallesi'nde verildi. Bir zeytin bahçesindeki eğitime Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, İlçe Müdürü İsmail Kaya, daire amirleri ve çiftçiler katıldı.

Eğitimle ilgili bilgi veren İl Müdürü Çebi, şunları söyledi: "Değişik ürünlerde söz sahibi bir iliz. Tabii ki burada ekonomik getirisi yüksek olan zeytinciliğimiz, çok önemli bir yer tutmaktadır. Bunun için de çiftçimizi bilinçlendirme konusunda çalışmalarımızı yapmaktayız. Bu konuda uyguladığımız sadece bir iki proje değil; çok değişik yöntemlerle çiftçilerimizi aydınlatmaya, bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Şu an burada uyguladığımız Çiftçi Tarla Okulu da bir projemizdir. Geçen yıl ilimizde pilot olarak başladı, şu an ise 10 ilçemizde, 29 kursta beş konuda 571 çiftçimizle devam etmektedir. Zeytincilik ise altı ilçemizde, sekiz çiftçi tarla okulunda, 183 üretici ile devam etmektedir."

İlçe Müdürü Kaya ise eğitimlerin başka ürünler konusunda da devam ettiğini belirterek, "Somamız'ın en kaliteli meyve üretilen Kızılören köyümüzde, kiraz konusunda tarla okulu açıldı. Proje kapsamında bütün yıl boyunca belli zamanlarda devam edecek. Tarla okuluna devamlılık gösteren üreticilere, eğitimler sonunda katılım belgesi verilecek." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı