Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi paulownia ağacı fidanı ahu pakdemirli karaman ziraat odası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

Bu haber kez okundu.

SP İl Başkanı Taşkın: AKP başarısızlıklarını milletin gözünden kaçırmak istiyor
SP Balıkesir İl Başkanı Ömer Taşkın, Türkiye'nin gerçek gündemini görmesi gerektiğini belirterek, "Çünkü mevcut AKP iktidarı, başarısızlıklarını ve olumsuzluklarını elindeki medya imkânları ile örtbas edip milletin gözünden kaçırmak istiyor." dedi. Bu yıl genel seçim yapılacağını ifade eden Taşkın, "Milletimiz dikkatli davranmalı ve bu seçimleri de kısır çekişmelere kurban vermemelidir. AKP iktidarı, karşısında oyuncak gibi gördüğü CHP ile birlikte söz dalaşı yaparak, Türkiye'nin gündemini başka taraflara çekmeye çalışıyor. SP olarak, büyük bir gayretle çalışarak gerçekleri insanlarımıza anlatacağız." dedi.

Ekonomik göstergelerin iyiye gitmediğin söyleyen İl Başkanı Taşkın işçi, memur ve emeklilere 2015 yılı için verilen zamların trajikomik olduğunu vurguladı. Türkiye'deki 10 milyon emekliye günde 45 ile 77 kuruş arasında zam yapıldığını belirterek, "Asgari Ücret Tespit Komisyonu, günlük 1,8 liralık artışa karar verebiliyor. Tabiri caizse attıkları taş, ürküttükleri kuşa değmiyor. İktidar yetkilileri, ağızlarını açtıklarında milli gelirin kişi başına 10 bin doları aştığını söylüyorlar. Gerçek böyle ise milletin çilesi niye? Türkiye'de adaletli gelir dağılımı sağlanmadığı için milli gelir artışı sadece kâğıt üzerinde kalıyor. Gelir dağılımı, '1 kula 9, 9 kula 1 pul' şeklinde olduğu için büyük halk kitlelerinin yaşadığı sıkıntılar aynen devam ediyor. İşçi, memur, emekli ve esnafın yaşam koşulları daha da ağırlaşıyor. Bunun ana sebebi, faizli ekonomik sistemin ta kendisidir, çünkü faiz, bütün insanlığı tehdit eden bir mikroptur. Sirayet ettiği bünyeyi hasta ediyor. Türkiye ne yazık ki hastadır, çünkü devlet borçlu, millet borçludur." diye konuştu.

TÜİK'in asgari geçim ücretinin en az bin 434 lira olması yönünde görüşü olduğunu kaydeden Ömer Taşkın, şöyle devam etti: "TÜİK'in tespiti bile bu yöndeyken işçi, memur ve emeklilerimize yapılan zam oranları, Türkiye'nin şartlarına ve gerçeklerine uygun değildir. Temel gıda ve ihtiyaç maddelerindeki gerçek enflasyon, yüzde 20 ile 30 arasında seyretmektedir. Türk milletinin dünyanın en pahalı ekmeğini, etini yediğini, en pahalı benzinini ve internetini kullandığını bilmeyen var mı? Gerçekler bu yöndeyken tatbikata ne demeli? Böyle bir dönemde böylesi trajikomik zamlar verebilenlere mi, yoksa bu oranda zam verenleri, 'Biz her partiye aynı mesafedeyiz.' diyerek destekleyenlere mi şaşmalıyız?"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,