Öne Çıkanlar Bitlis afetzede tohum desteklemesi interfresh hayvancılık

Bu haber kez okundu.

Süleymanlı'da okulların çevre düzenlemesi yapıldı
Kayseri Talas Belediyesi'nin eğitime yaptığı katkı hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Talas'ın mahallesine dönüşen Süleymanlı'da ilk ve orta okulun çevre düzenlemesi ve çocuk oyun gruplarının da yer aldığı 40 bin TL'lik yardım yapıldı.

Süleymanlı Birlik Dirlik ve Yardımlaşma Şenliği kapsamında okul bahçesinde düzenlenen törene Vali Yardımcısı ve Talas Kaymakamı Yasemin Özata Çetinkaya, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhittin Aydoğan, hayırsever Mustafa Aksoy, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Talas Kaymakamı Yasemin Özata Çetinkaya, yurt genelinde okul yakma olaylarına değinerek, "Burada da ne kadar güzel, sevindirici gelişmeler yaşanıyor. Yerel yönetimlerimiz ve hayırseverlerimiz okullarımızın ihtiyaçlarını gideriyor" dedi.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, eğitim camiasından gelen birisi olarak son günlerdeki okullara yönelik saldırıları kınadığını belirterek, "Belediye olarak Talas'ta eğitim kurumlarımıza destek vermeye devam ediyoruz. Ülkemizin kalkınıp gelişmesi için eğitime vereceğimiz destek son derece önemli. Şehit düşen emniyet mensuplarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yılmadan, usanmadan ülkemizin kalkınması ve refahı için çalışmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içinde bunların üstesinden geleceğimize inanıyorum. Göreve geldiğimiz günden beri eğitim başta olmak üzere her alanda katkı vermeye çalışıyoruz. Bu okulumuza kilitli parke, çevre düzenlemesi ve diğer ihtiyaçlar için 40 bin TL harcadık. Bu yıl eğitime 500 bin TL ayırdık. Beş okulumuzun öğretmen odalarını yenile-dik, diğerlerini ihtiyaca göre yapıyoruz. Yavrularımızın geleceğini kurtarmak için çalışmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Hayırsever Mustafa Aksoy da, artık Talas'ın mahallesi olan Süleymanlı'nın gelişmesi için katkıda bulunmaya devam edeceklerini kaydetti. Konuşmaların ardından okuma yazma kursunu başarıyla tamamlayan kadınlara sertifikaları verilirken, Başkan Palancıoğlu ve hayırsever Mustafa Aksoy'a teşekkür plaketi verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,