Öne Çıkanlar aa mikado kayısı jakaranda fidanı çit mazı fidanı dikimi makam aracı

Bu haber kez okundu.

Tarihi Şifa Hamamı'nın üstünde erik yetişti
Samsun’un Bafra ilçesi Gazipaşa Mahallesi'nde 17. yüzyılda yapılan tarihi Şifa Hamamı'nın üstünde meyve ağaçlarının yetişmesi ve erik vermesi karşısında vatandaşlar ve çevre esnafı şaşkınlığını gizleyemedi.

10 yıldır eski hamam yanında çiçekçilik yapan Serkan Uysal, yetişen ağaçların ve meyvelerin sıcak havalardan dolayı kurumaması dökülmemesi için sabahları ve akşam üzeri sulama yaptığını söyledi. Uysal, "Osmanlı İmparatorluğu döneminde, tahminen 17. yüzyılda inşa edilen Gazipaşa Mahallesi'nde Müze Sokağı'nda bulunan Şifa Hamamı, ünlü gezginimiz Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nde söz ettiği yerdir. 30 yıldır adeta çürümeye terk edildi. Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü'nün koruma altına almasına karşın Şifa Hamamı, yıllardır restore edilmeyi bekliyor. Bir Bafralı olarak tarihin, hem de kentimizin tam merkezinde kaderine terk edilmesini kabullenemiyoruz. Çocuklarımıza, Baframıza gelecekte bunun hesabını veremeyiz. Başta Kurul olmak üzere tüm yetkililerin bir an önce harekete geçmesini, bu önemli hamamı tarihimize, kültürümüze kazandırmalarını bekliyoruz. Bir de tarihi hamamın üstünde son günlerde erik başta olmak üzere çeşitli meyveler olmaya başladı. Hamam tarihi olduğu için üstüne çıkıp ağaçlar müdahale edemiyoruz. Ben de ağaçlar kurmasın diye onları suluyorum." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı