Öne Çıkanlar manisa fındık mehmet aydın destekleme sel madurları

Bu haber kez okundu.

Tarım araçlarına destek, tarımda makineleşmeyi arttırdı
Çiftçilerin ödeme ve hibe destekli aldığı tarım aletleri çiftçilerin yüzünü güldürdü. Yapılan destek projeleriyle de bölgedeki tarımda makine kullanımının arttığı belirtildi.

Samsun’un Terme ilçesinde çiftçilere makine ve ekipmanları teslim edildi. Çiftçilere sunulan destek ve hibe imkânları sayesinde hak kazanılan tarım araçları çiftçilere teslim edilmeye başlandı. Özellikle traktör, pat pat ve toprak işleme makinelerine verilen destekler sayesinde çiftçiler rahatlıkla tarım aracı alırken, çiftçiler ise sunulan kolaylık ve imkânlardan memnun.

Sanayi sitesinde tarım araçları satışı yapan bir işletmede çiftçilere aldıkları pat pat ve ekipmanları teslim edildi. Sunulan imkanlardan memnun olduğunu belirten Sami Gül isimli çiftçi ödeme yaparken hiç zorlanmadan ve hibe destekli olarak aldığımız araçlar sayesinde işlerimiz kolaylaştı. Gül, özellikle engebeli ve zor şartlarda kullanımı kolay olduğu için pat pat desteğinden yararlandığını ve tarım aracının kendisine ekipmanlarıyla birlikte teslim edildiğini belirtti. Aldığı pat patı fındık bahçesinde ve köydeki diğer işlerinde kullanacağını belirten Gül, önceden kendimizin yaptığı işleri şimdi aldığımız cihazlarla yapacağız bu projeleri hazırlayan yetkililere teşekkür etti.

Pat pat ve tarım araçları satışı yapan Hamza Fidan isimli esnaf ise bu proje ve destekler sayesinde hem çiftçilerimiz makul şartlarda tarım aracına sahip oluyor hem de esnaflara ekonomik olarak hareketlilik sağlıyor. Bu türlü projelerin desteklenmesinin önemli olduğunu belirten Fidan, “Destekler sayesinde çiftçilerimizin işleri daha kısa sürede bitecek ve iş gücü daha düşerek kaliteli tarım yapılması sağlanacaktır. Tarımsal maliyetler düştüğü inde çiftçilerimiz daha kazançlı çıkacaktır. Bu kapsamda yapılan projeleri çiftçilerimiz ihmal etmemeli ve gerekli başvuru şartlarını oluşturarak desteklerden yararlanmalıdırlar." dedi.

Daha sonra çiftçilere pat pat araçları ekipmanlarıyla birlikte teslim edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı