Öne Çıkanlar Gıda makam aracı kapanış fiyatı hayvancılık ayçiçeği yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Tarım Kredilerinde Vadeler Beş Yıla Kadar Uzuyor !
Tarım Kredilerinde Vadeler Beş Yıla Kadar Uzuyor !

Yapı Kredi tarım kredilerini müşterilerinin hasat dönemine göre ayarlıyor. Beş yıla kadar uzayan vadelerde kredi türleri bulunan bankada, amaç gıda üretiminden hayvancılığa kadar tarıma destek sağlamak.

YAPI Kredi KOBİ ve Tarım Bankacılığı Grup Direktörü Aslı Düzenli, yeni ürün ve hizmetleri ile çiftçilerin yanında olduklarını belirterek kredi türlerini ve vadelerini müşterilerinin ürün çeşidi ile hasat vadesine göre çeşitlendirdiklerini söyledi. Tarım kredilerini, “İşletme Kredileri” ve “Yatırım Kredileri” olarak iki ana gruba ayırdıklarını belirten Düzenli, 5 yıla varan vadelerde kredi ürünlerinin de bulunduğnu ifade etti. En çok tercih edilen ürünler arasında Tarımsal Üretim Kredisi'nin yer aldığını kaydeden Düzenli, "Bu krediyle ekim-dikim, gübreleme, sulama, hasat toplama dönemindeki tüm finansal gereksinimleri hasatta ödemeli şekilde karşılıyoruz" diye konuştu.

Hayvancılık kredileri çeşitlendi

Seracılık Kredisi de vade sonunda anapara + faiz ödemeli olarak kullanılabilen bir diğer ürün. Bu ürünün ile üreticilere fide alımı, gübre, ilaçlama, örtü gibi tüm ihtiyaçları için finansman desteği veriliyor. Sera Yapım Kredisi ile ise yeni sera kurulumu veya mevcut seraların bakım, yenileme ve modernizasyonu gibi yatırım ihtiyaçlar karşılanıyor. Traktör Kredisi ürünler de çiftçilere 0 km ve 2. el traktör alımlarında finansman sağlıyor. Arıcılara ve tavukçulara özel destek Düzenli, diğer tarım bankacılığı ürünleri hakkında da şu bilgileri aktardı: "2012'de hizmete sunduğumuz hayvancılık kredilerimize geçen yıl Arıcılık, Küçükbaş Hayvancılık ve Tavukçuluk kredilerini ekleyerek ürün gamımızı genişletmeye devam ettik. Ayrıca, sözleşmeli tarım faaliyetlerini finanse etmek üzere Sözleşmeli Ürün Kredisi’ni hazırladık. Bu krediyle ülkemizde önemi gittikçe artan ve çiftçilerimizin birçok ürün için tercih ettiği sözleşmeli üretime daha nitelikli bir hizmet vermeyi amaçlıyoruz."

Yeni ürün ve hizmetler yolda

GIDA üretiminden hayvancılığa kadar her alanda tarımsal üretimi desteklediklerini anlatan Düzenli şöyle devam etti: "Yapı Kredi olarak, bu alandakiçalışmalarımızı sürdüreceğiz. Geniş şube ağımızın da desteğiyle çiftçilerimiz ve ziraat odalarımızın ihtiyaçlarını çok yakından takip ederek onlara en uygun çözümleri sunmaya, önümüzdeki dönemde de yeni ürün ve hizmetlere imza atmaya devam edeceğiz."

Verimli kartla faizsiz alışveriş

“VERİMLİ kart” uygulaması da üreticilere sunulan diğer hizmetlerden biri. Düzenli, "Bu kart tarım sektöründeki üye işyerlerinde yapılan tohum, yem, gübre ve akaryakıt alımlarında ullanılabiliyor. Ayrıca müşterilerimiz bu üye işyerlerindeki faizsiz alışveriş fırsatlarından da yararlanabiliyor" ifadelerini kullandı. 

ATM'lerden nakit çekebilir

DÜZENLİ, şöyle devam etti: "Müşterilerimize kartlarını ATM'lerden veya şubelerimizden nakit para çekim işlemlerinde kullanma olanağı da sağlıyoruz. Verimli Kart’ın ödeme vadesini ise tamamen çiftçilerimizin hasat zamanına göre belirliyoruz." 

Kaynak: aksam.com.tr/ekonomi/tarim-kredisinde-vadeler-bes-yila-kadar-uzuyor/haber-328391

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı