Öne Çıkanlar tarım çiftlik bank tarım ve orman bakan yardımcısı new york borsası çiftçi

Bu haber kez okundu.

Tarım müstahsil fiyatları düştü
Tarım müstahsil fiyatları düştü
Tarım ürünlerinde vasat müstahsil fiyatları Haziran ayında yüzde 0.18 düştü.
Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE) verilerine göre; Haziran ayında tarımda müstahsil fiyatları bir önceki aya göre yüzde 0.18 azalırken, altı aylık artış yüzde 6.67 düzeyini buldu.
TARIM VE AVCILIK ÜRÜNLERİNDE YÜZDE 0.20 AZALIŞ
Tarım ÜFE'de Haziran sonu itibarıyla yıllık artış da yüzde 7.37 oldu. Tarım ÜFE anne kalemlerinde aylık değişim; ziraat ve avcılık ürünlerinde yüzde 0.20 azalış yönünde olurken, ormancılık ürünlerinde yüzde 0.42 ve balıkçılıkta yüzde 0.09 artış gerçekleşti.
BİTKİSEL ÜRÜNLERDE YÜZDE 3,14 AZALIŞ
Aylık bazda en yüksek aylık artış diri hayvan ve hayvansal ürünler anne grubunda gerçekleşti. Tek yıllık bitkisel ürünlerde yüzde 0.86, diri hayvanlar ve hayvansal ürünler anne grubunda yüzde 0.91 artış olurken, fazla yıllık bitkisel ürünlerde yüzde 3.14 azalış gerçekleşti.
SEBZELERDE ORTALAMA FİYATLAR YÜZDE 1,23 AZALDI
Alt ziraat gruplarından sebzelerde vasat fiyatlar bir önceki aya göre yüzde 1,23 azaldı. Bu gruplardan çeltikte yüzde 3.76, başka ağaç ve çalı meyveleri ile katı kabuklu meyveler grubu vasat fiyatlarında yüzde 6.30 azalış olurken, diri kümes hayvanları ve yumurtalar grubu fiyatlarında yüzde 5.48 artış gerçekleşti.


Kaynak: aktifmedya.com/ekonomi/tarim-mustahsil-fiyatlari-dustu-h119056.html

Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı